در راستای اجرای برنامه های فرهنگی با محوریت قرآنی؛

تفاهم نامه همکاری بین جهاددانشگاهی استان فارس و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی منعقدشد

۰۷ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۰:۱۲ کد : ۹۹۹۲ فرهنگی
با حضور صابر سهرابی مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس و دکتر مظاهر بابایی رییس جهاددانشگاهی استان تفاهمنامه‌ای برای همکاری‌های فرهنگی با محوریت قرآنی امضا و مبادله شد.
تفاهم نامه همکاری بین جهاددانشگاهی استان فارس و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی منعقدشد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی فارس، یکشنبه 6 مرداد با حضور صابر سهرابی، مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس به همراه تنی چند از معاونین این اداره و در آستانه 16 مرداد سالروز تشکیل جهاددانشگاهی تفاهمنامه‌ای برای همکاری‌های فرهنگی با محوریت قرآنی امضا و مبادله شد.

دکتر مظاهر بابایی در این مراسم و در حاشیه این بازدید با بیان اینکه جنس کار اصلی این نهاد، فعالیت در حوزه فرهنگی است ، افزود: طی یک سال گذشته با حمایت این اداره کل فعالیت‌های خوبی انجام شده است.

وی به دو خبرگزاری ایسنا و ایکنا به عنوان یکی از ظرفیت های شاخص بخش فرهنگ جهاددانشگاهی اشاره و عنوان کرد: این دو خبرگزاری انصافا کار خبری را تنها به صرف اطلاع رسانی و خارج از دیدگاه جناحی انجام می دهند و البته به دنبال نقد و انعکاس مشکلات مردم هم هستند.

بابایی در خصوص تفاهم‌نامه منعقده نیز اظهار امیداوری کرد که انعقاد این تفاهم‌نامه بستری برای افزایش فعالیت‌های فرهنگی بین این واحد و اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس باشد.

وی بر کاربردی شدن این تفاهم‌نامه تاکید و خاطرنشان کرد: جهاددانشگاهی فارس همه توان خود در بخش فرهنگی و سایر بخش‌ها را برای عملیاتی شدن این تفاهم‌نامه و مصوبات شورای فرهنگی عمومی استان به کار خواهد گرفت.

رییس جهاددانشگاهی فارس تصریح کرد: امید است آغاز رسمی همکاری این مجموعه با اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد این استان، به الگویی برای سایر سازمان‌ها بدل شود، چرا که به شدت، نیازمند اجرای برنامه‌های فرهنگی در سطح جامعه هستیم.

در ادامه صابر سهرابی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مظاهر بابایی رییس جهاددانشگاهی استان فارس، با امضای یک تفاهمنامه، با موضوع اجرای برنامه‌های فرهنگی با رویکرد قرآنی، اولین گام را در اجرای فعالیت‌های مشترک برداشتند.

براساس این تفاهمنامه دو طرف موافقت کردند که در موضوع اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری با رویکرد قرآنی، برای اجرای همایش قرآن و مکتب‌های ادبی معاصر، بزرگداشت سید علیخان مدنی؛ برترین شارح صحیفه سجادیه، جشنواره طراحی المان‌های قرآنی، جشنواره شهود قدسی، کنگره ادبیات و قرآن (حافظ و قرآن) و همکاری در توسعه فعالیت‌های خبرگزاری ایکنا، با هم همکاری داشته باشند.

در این تفاهمنامه بر تشکیل کمیته‌ای متشکل از کارشناسان فرهنگ و ارشاد اسلامی و جهاددانشگاهی استان فارس برای اجرای دقیق برنامه‌های مد نظر تاکید شده است.

این تفاهمنامه که مدت آن 2 سال خواهد بود، با هدف نشر مفاهیم قرآنی از طریق اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی و هنری در زمینه‌های گوناگون و با بهره‌گیری از ظرفیت‌های 2 دستگاه، منعقد شده است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد و همراهان همچنین از دفاتر ایسنا و ایکنا در استان فارس نیز بازدید کردند.