راهیابی تیم «وحدت در کثرت» گیلان به مرحله منطقه ای مسابقات مناظره

۰۵ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۹:۱۰ کد : ۹۹۰۵ فرهنگی
به دنبال برگزاری آخرین مسابقه مرحله استانی مسابقات ملی مناظره دانشجویان در گیلان تیم «وحدت در کثرت» در موضع مخالف با گزاره «مصرف گرایی دلیل اصلی آسیب های زیست محیطی است» توانست به مرحله منطقه ای صعود کند.
راهیابی تیم «وحدت در کثرت» گیلان به مرحله منطقه ای مسابقات مناظره

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد دانشگاهی استان گیلان ، محمودرضا ایزددوست در اختتامیه مرحله استانی هشتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان در استان گیلان، اظهار کرد: رشد و شکوفایی فرهنگ گفت و گو و تقویت روحیه حقیقت طلبی دانشجویان، رشد و توسعه دانش و نیز زمینه سازی در جهت یادگیری اصیل، عمیق و پایدار دانشجویان شرکت کننده از جمله مهمترین اهداف برگزاری مسابقات مناظره دانشجویی است.

وی با تاکید بر لزوم رعایت اصول و اخلاق مناظره و توجه و رعایت فرایندهای علمی و منطقی و مستند از طرح مسئله تا نتیجه گیری، افزود: فن بیان و رعایت نکات دستوری، احاطه و اشراف نسبت به موضوع مورد بحث، خلاقیت در طرح مسئله، سوالات، تعاریف و نتیجه گیری سخنرانی ها محورهای داوری در این دوره از مسابقات بود.

دبیر اجرایی مسابقات مناظره دانشجویان در گیلان ادامه داد: التزام به اخلاق علمی در نقد و نقل آرا، پرهیز از ورود در نزاع های غیر علمی و مجادلات روزمره، اهتمام به روزآمدی و کارایی مباحث، نقل ها و منابع، اهتمام به واقعی بودن دفاع از موضوعات از دیگر خط مشیء های مناظرات دانشجویی است.

ایزددوست اضافه کرد: مسابقات ملی مناظره دانشجویی براساس منویات مقام معظم رهبری مبنی بر بسط و آموزش و فرهنگ سازی گفت و گوی صحیح، اخلاقی و منطقی در جامعه جوان و دانشگاهی با شعار «مناظره؛ فرصتی برای یادگیری» از سال 89 با تشکیل کارگروهی ویژه و نگارش پیش نویس طرح در سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی کشور آغاز و نخستین دوره رسمی مسابقات ملی مناظره دانشجویان اردیبهشت ماه 91 در دانشگاه تربیت مدرس با حضور 16 تیم برگزار شد.

وی با بیان اینکه معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی گیلان از سال 95 مسابقات مناظره دانشجویی را با حضور چهار تیم آغاز کرد، گفت: در سال 96 با هشت تیم و در سال 97 با 16 تیم در مراحل منطقه ای و ملی حضور داشتیم. همچنین در سال 97 جهاددانشگاهی گیلان میزبان مسابقات منطقه ای شمال و شمالغرب کشور بود که به جهت اجرا و برگزاری شایسته آن به عنوان میزبان برتر کشور در دوره هفتم معرفی شد.

دبیر اجرایی مسابقات مناظره دانشجویی در گیلان با اشاره به ثبت نام 56 دانشجو در قالب 14 تیم در مرحله استانی هشتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان، عنوان کرد: تیم های «برهان»، «بیست و یک»، «سردار جنگل»، «پگاه»، «گیل جویان جهاد»، «وحدت در کثرت»، «کارما»، «گس»، «سخنوران»، «رخش»، «جهادگران حقوق»، «تندر»، «دستان» و «پیشگامان سخن» از 30 تیرماه لغایت 2 مردادماه 98 در مجتمع آموزشی و پژوهشی جهاددانشگاهی گیلان با هم به مناظره پرداختند و تیم برتر به عنوان نماینده گیلان در مسابقات منطقه ای امسال شرکت خواهد کرد.

 در مرحله نهایی این دوره از مسابقات تیم «وحدت در کثرت» در موضع مخالف با گزاره «مصرف گرایی دلیل اصلی آسیب های زیست محیطی است» توانست امتیاز بیشتری نسبت به تیم «برهان» کسب و به مرحله منطقه ای صعود کند.


نظر شما :