کتاب " تحلیل سازه ها (روش کلاسیک و ماتریسی)" تجدید چاپ شد

۳۰ تیر ۱۳۹۸ | ۱۰:۴۰ کد : ۹۷۳۰ فرهنگی
کتاب "تحلیل سازه ها" تألیف مهندس شاپور طاحونی و محمدرضا اخوان لیل آبادی توسط انتشارات جهاددانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر به چاپ سی و نهم رسید.
کتاب " تحلیل سازه ها (روش کلاسیک و ماتریسی)" تجدید چاپ شد

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر، کتاب "تحلیل سازه ها" تألیف مهندس شاپور طاحونی و محمدرضا اخوان لیل آبادی توسط انتشارات جهاددانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر به چاپ سی و نهم رسید.

در پیشگفتار این کتاب آمده است:

"تحلیل سازه، علمی است که عمل نیرو‌ها را روی سازه بررسی می‌نماید. به عبارت دیگر، تاثیر نحوه انتقال نیروهای مؤثر به سازه که توسط اجزای آن از نقاط تأثیر به تکیه‌گاه‌ها هدایت می‌گردند، توسط علمی که تحلیل سازه7 نامیده می‌شود، مورد بررسی و مطالعه قرار می‌گیرد. تحلیل سازه به طور کلی شامل بررسی پایداری، تعیین واکنش‌های تکیه‌گاهی، تعیین نیروهای داخلی و محاسبه تغییر‌شکل‌های سازه می‌باشد. کار اصلی هر سازه، انتقال نیرو‌های موثر بر آن به نقاط تکیه‌گاهی به نحوی امن و اقتصادی می‌باشد. مسئله مهم در طراحی سازه‌ها تشخیص فرم، انتخاب نوع و سیستم سازه‌ها با توجه به محدودیت‌های مختلف و شرایط محیط می‌باشد تا سازه‌ای امن و اقتصادی به‌‌وجود آید."

گفتنی است، این کتاب در هفت فصل، 1022 صفحه و در تیراژ 1000 نسخه و به قیمت 850 هزار ریال به بازار کتاب عرضه شده است.

علاقه مندان می توانند کتاب مذکور را از طریق فروشگاه و نمایشگاه دائمی انتشارات جهاددانشگاهی امیرکبیر واقع در خیابان حافظ جنب درب اصلی دانشگاه و یا فروشگاه اینترنتی انتشارات به آدرسjdamirkabir.ac.ir/shop  خریداری کنند.


نظر شما :