معاون فرهنگی جهاددانشگاهی:

افکار عمومی ایرانی، اروپا را حامی و تامین‌کننده منافع ایران در مقابل آمریکا نمی‌داند

۲۶ تیر ۱۳۹۸ | ۱۱:۴۵ کد : ۹۶۰۵ فرهنگی تاپ خبر
معاون فرهنگی جهاددانشگاهی با استناد به نظرسنجی‌های صورت گرفته در مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) اظهار کرد: ۶۰.۱ درصد مردم معتقدند؛ اروپایی ها به مقدار «کم و خیلی کم» حامی منافع ایران در مقابل آمریکا هستند.
افکار عمومی ایرانی، اروپا را حامی و تامین‌کننده منافع ایران در مقابل آمریکا نمی‌داند

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی به نقل از ایسنا، دکتر عیسی علیزاده معاون فرهنگی این نهاد با توجه به تحولات سیاسی و نظامی اخیر در منطقه و نیز تشدید تحریم ها توسط ایالات متحده آمریکا علیه ایران اظهار کرد: در هفته ها و ماه های گذشته صحبت ها و گمانه زنی ها پیرامون جنگ احتمالی میان ایران و امریکا شدت گرفته است.

وی گفت: مقامات دولت آمریکا از جمله، جان بولتون و مایک پمپئو با هدف تحت تاثیر قرار دادن افکار عمومی در داخل و خارج کشور، از قدرت رسانه ها برای ایجاد رعب و وحشت در کشور و منطقه و به نفع خود بهره برداری کرده اند.

دکتر علیزاده در ادامه اشاره کرد: براساس آخرین نظرسنجی اجرا شده توسط مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) در تاریخ ۱۷ و ۱۸ تیرماه ۱۳۹۸، با جامعه آماری شهروندان بالای ۱۸ سال سراسر کشور (شهر و روستا)، با وجود تمام هجمه های رسانه ای، ۵۶.۸ درصد از شهروندان نگران وقوع جنگ بین ایران با سایر کشورها نیستند. ۱۱.۹ درصد تا حدودی این نگرانی دارند و ۲۸.۳ درصد نیز اعلام کردند، به میزان زیاد و خیلی زیاد نگران وقوع جنگ هستند.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی در پایان تصریح کرد: نتایج نظرسنجی ایسپا نشان می‌دهد افکار عمومی جامعه ایرانی، پس از تشدید تحریم ها و نیز اعمال تحریم های جدید پس از نقض برجام توسط دولت امریکا، اروپا را حامی و تامین کننده منافع ایران نمی دانند. طبق نتایج نظرسنجی ایسپا، ۶۰.۱ درصد مردم معتقدند؛ اروپایی ها به مقدار «کم و خیلی کم» حامی منافع ایران در مقابل آمریکا هستند. ۷.۸ درصد اظهار کرده اند تا حدودی اروپایی ها حامی منافع ایران هستند و فقط ۷ درصد گفته اند اروپایی ها به میزان زیاد و خیلی زیاد حامی منافع ایران در مقابل تحریم های آمریکا هستند و البته ۲۵.۱ درصد از پاسخگویان نیز از این موضوع اظهار بی اطلاعی کردند و به سوال پاسخ ندادند.


نظر شما :