آن‌چه در روز دوم و پایانی گردهمایی روسای واحدهای سازمانی جهاددانشگاهی گذشت؛

از آمادگی برای تاسیس تلویزیون اینترنتی تا ضرورت برنامه‌ریزی فرهنگی برای نسل جدید/ متن بیانیه‌ی پایانی

۳۱ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۰:۱۵ کد : ۸۹۵۰ عمومی تاپ خبر
روز دوم و پایانی گردهمایی روسای واحدهای سازمانی جهاددانشگاهی با حضور مهمانان ویژه‌‌‌ی کشوری و بعضی از مسوولان استانی همدان با قرائت متن بیانیه‌ی پایانی برگزار شد. آن‌چه می‌خوانید خلاصه‌ای کوتاه از مباحث مطرح‌شده‌ در این مراسم است.
از آمادگی برای تاسیس تلویزیون اینترنتی تا ضرورت برنامه‌ریزی فرهنگی برای نسل جدید/ متن بیانیه‌ی پایانی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، گردهمایی روسای واحدهای سازمانی جهاددانشگاهی در روز دوم و پایانی آن (30 خردادماه) با حضور دکتر غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، حجت‌الاسلام‌والمسلمین رستمی رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، دکتر طیبی رییس جهاددانشگاهی، آیت‌ا... شعبانی امام جمعه همدان، دکتر خجسته و دکتر حاجی بابایی نمایندگان مردم همدان در مجلس شورای اسلامی و تنی چند از مسوولان استانی در مجتمع درمانی و پژوهشی سلامت زنان جهاددانشگاهی همدان برگزار شد.

 

تلاش برای توزیع عادلانه اعتبارات و رتبه‌بندی واحدها
دکتر علیزاده معاون فرهنگی جهاددانشگاهی در این مراسم از افزایش ۲۶ درصدی بودجه متمرکز واحدهای فرهنگی جهاد دانشگاهی خبر داد و بیان کرد: با توجه به درآمدزایی قابل توجه سازمان‌ها و مراکز فرهنگی، در سال ۹۷ توجه مضاعف به اعتبارات فرهنگی واحدها در دستور کار قرار گرفت و سهم واحدها از بودجه متمرکز فرهنگی ۲۶ درصد افزایش یافت.
وی با اشاره به توزیع اعتبارات در سال ۹۵، مطرح کرد: ۵۹ درصد اعتبارات فرهنگی بین واحدها توزیع می‌شود و ۴۱ درصد در اختیار ستاد و سازمان‌ها و مراکز فرهنگی قرار گرفت.

دکتر علیزاده با بیان اینکه در توزیع اعتبارات سال ۹۶، ۶۴ درصد اعتبارات بین واحدها توزیع شده است و مابقی در اختیار ستاد و سازمان‌ها بوده است، عنوان کرد: توزیع اعتبارات در سال ۹۷, ۸۵ درصد اعتبارات توزیع واحدی شده است. همچنین در سال‌جاری نیز ۹۰ درصد اعتبار فرهنگی را توزیع واحدی کرده‌ایم.
معاون فرهنگی جهاددانشگاهی با تأکید بر اینکه در شاخص‌های رتبه بندی فرهنگی واحدها، مبنای تخصیص بودجه در راستای توزیع عادلانه صورت گرفته است، تصریح کرد: اعتبارات میان واحدها در سال جاری بر مبنای تخصیص اعتبارات متمرکز فرهنگی، رتبه‌بندی فرهنگی واحدها بر اساس شاخص‌هایی اعم از نتایج ارزیابی واحدها در سال ۱۳۹۶، اجرای تعهدات برنامه‌ای سالهای ۹۶ و ۹۷ در زمینه طرح‌های داخلی و هماهنگ، منابع انسانی فعال در حوزه فرهنگی در پایان سال ۹۷، میزان نوآوری در برنامه‌های سالانه (سال ۹۷ و ۹۶) و فضای کالبدی در اختیار معاونت فرهنگی واحدها صورت گرفته است.
دکتر علیزاده واحدهای خراسان‌رضوی، اصفهان، زنجان و فارس را بر اساس شاخص‌های ذکر شده در رتبه نخست دانست و افزود: واحدهای تهران، قزوین، لرستان، همدان و یزد در جایگاه دوم قرار دارند.

وی با اشاره به تنگناهای مالی و اعتباری در حوزه فرهنگی نیز عنوان کرد: در این وضعیت باید خواهش کنم از رؤسای محترم واحدها که در شرایط تنگناهای مالی همچنان همراهی خود را با حوزه فرهنگی حفظ کنند و بیش از گذشته این حوزه را مورد توجه قرار دهند.
معاون فرهنگی جهاددانشگاهی در رابطه با وضعیت نیروی انسانی در معاونت‌های فرهنگی سراسر کشور نیز مطرح کرد: از مجموع ۷۶۵ نفر اعضای معاونت فرهنگی واحدها، سازمان‌ها و مراکز در پایان سال ۱۳۹۷، ۳۲۶ نفر، خبرنگاران دفاتر مرکزی ایسنا و ایکنا، ۴۳۹ نفر، اعضای فرهنگی در سازمان‌ها، مراکز فرهنگی و خبرنگاران و همکاران فرهنگی واحدها و از این تعداد تنها ۲۱ نفر عضو هیأت علمی هستند.
دکتر علیزاده با بیان اینکه از جمله کارهایی که با همراهی و مساعدت دفتر بودجه و تشکیلات صورت گرفت اختصاص پست‌های سازمانی به خبرنگاران و دست‌اندرکاران ایسنا و ایکنا در چارت معاونت فرهنگی واحدها پیش بینی شده است، خاطرنشان کرد: این کار موقتی است و راه‌حل اساسی تصویب چارت سازمانی شعب و تخصیص پست سازمانی به شعب خبرگزاری هاست که امید داریم همکاران خبرگزاری‌ها در این زمینه همکاری بیشتری کنند.
 وی با تأکید بر اینکه دانشگاه‌ها فضای کالبدی خود را در اختیار حوزه پژوهشی و آموزشی جهاد قرار نمی‌دهند و حوزه فرهنگی تنها بخشی است که می‌تواند برای در اختیار داشتن قسمتی از فضای دانشگاه اقدام نماید، مطرح کرد: لازم است حمایت‌های بیشتری در این خصوص از معاونت‌های فرهنگی واحدها به عمل آید؛ در سال گذشته تفاهم نامه خوبی با معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم منعقد شد که اخیراً به دانشگاه‌ها ابلاغ شده و همکاران محترم می‌توانند از ظرفیت آن استفاده کنند.
وی افزود: در حال حاضر ۱۷ واحد جهاد دانشگاهی در شورای فرهنگی دانشگاه‌ها حضور ندارند و خواهش ما این است که رؤسای محترم در اولین گام پیگیر حضور در این نهاد مهم باشند.
معاون فرهنگی جهاددانشگاهی با بیان اینکه در سال تحصیلی پیش رو شاهد حضور ورودی‌هایی از متولدین دهه ۸۰ به بعد خواهیم بود، تأکید کرد: توجه جدی به مساله تغییرات نسلی و لزوم برنامه ریزی بر اساس نیازهای مخاطبین جدید، جدی ترین چالش پیش روی نهادهای فرهنگی به ویژه در دانشگاه‌ها خواهد بود.
دکتر علیزاده در ادامه از عضوگیری بیش از ۵۰۰۰ نفری از میان دانشجویان جدیدالورود در ۲۰ واحد جهاد دانشگاهی خبر داد و مطرح کرد: با محوریت سازمان دانشجویان و مشارکت سازمان‌ها و مراکز فرهنگی از جمله موفقیت‌های حوزه فرهنگی جهاد در سال گذشته بود هر چند که عدم همراهی جدی در نیمی از واحدها، مشکلات مالی واحدها و نیز اجرای این طرح برای اولین بار در سال گذشته موجب شد تا پیش بینی عضوگیری ۲۰ هزار نفری محقق نشود.
وی همچنین با اشاره به تشکیل و راهبری ۱۲۳ کانون دانشجویی در ۲۶ واحد فعال، گفت: این واحدها در حوزه‌های آسیب‌های اجتماعی، فرهنگ و اندیشه، هنری، محیط زیست، گردشگری، دینی و قرآنی، علمی پژوهشی، ادبی، کتاب و کتابخوانی، ورزش و سلامت، اشتغال و کارآفرینی فعالیت دارند.

 

تلویزیون اینترنتی؛ رویکرد نوین رسانه‌ای جهاددانشگاهی
در ادامه، ابوالقاسم رییسی مدیرکل روابط عمومی جهاددانشگاهی گفت: بستر جدیدی در جهاددانشگاهی در حال شکل‌گیری است که هدف نهایی آن ایجاد یک تلویزیون اینترنتی است.
وی افزود: این نهاد به دلیل تنوع خدمات و محصولات، بهترین ظرفیت برای این هدف است.
رییسی با اشاره به وجود ۵۵ میلیون گوشی همراه هوشمند در کشور بیان کرد: تلویزیون اینترنتی بستری است که در آن با استفاده از هم‌گرایی رسانه‌ای و ظرفیت فوق‌العاده، می‌توان اطلاعات را در حجم وسیع، با سرعت بالا و هزینه‌ی پایین تولید در اختیار مخاطب قرار داد.
مدیرکل روابط عمومی جهاددانشگاهی ادامه داد: معرفی فعالیت‌های شاخص و دستاوردهای جهاددانشگاهی، استفاده از نظرات آزاد نخبگان دانشگاهی، گسترش فرهنگ جهادی، توسعه‌ی اقتصاد دیجیتال و ارایه‌ی خدمات عمومی از مهم‌ترین اولویت‌های ایجاد بستر تلویزیون اینترنتی توسط جهاددانشگاهی می‌باشد.
وی افزود: تلویزیون اینترنتی یک ساختار فرابخشی است و انتظار می‌رود همه‌ی واحدهای سازمانی جهاددانشگاهی در این موضوع ورود کنند.
رییسی در تشریح گروه‌های مختلف فعال در این بستر، اظهار کرد: گروه سیاسی و اجتماعی این تلویزیون توسط خبرگزاری ایسنا، گروه فرهنگی توسط خبرگزاری ایکنا، گروه دانش‌بنیان توسط پارک‌های علمی و فرهنگی جهاددانشگاهی، گروه آموزشی توسط معاونت آموزشی این نهاد و با ایجاد فضای تعاملی آموزشی، گروه پزشکی با هدایت ساختار پزشکی و بهداشتی جهاد و گروه سرگرمی با تولید محصولات نمایشی به فعالیت خواهند پرداخت.
وی گفت: هم‌اکنون ایجاد این بستر در حال اخذ مجوزهای لازم است و امیدواریم به زودی و در آینده‌ی نزدیک این تلویزیون با همکاری معاونت فرهنگی افتتاح شود.

 

برنامه ضرورت هر سازمان است، نه تحمیل آن
دکتر باقری مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و مطالعات راهبردی جهاددانشگاهی نیز در این گردهمایی تشریح کرد: فرآیند تدوین برنامه‌ی ششم توسعه‌ی جهاددانشگاهی حدود ۱۰ هزار نفر ساعت زمان برد که این زمان علی‌رغم تلاش‌های فراوان، برای یک برنامه‌ریزی با هدف ارایه‌ی یک برنامه‌ی ۵ ساله، زمان کمی است و باید بیشتر مورد توجه همه‌ی روسای جهاددانشگاهی قرار گیرد. 
وی ادامه داد: توانمندسازی ارزیابان و مدیران برنامه‌ریزی و فرآیند ارزیابی، مراحل پیچیده و سختی بود که برای اولین‌بار در این نهاد انجام شد.
دکتر باقری افزود: رتبه‌بندی واحدهای سازمانی جهاددانشگاهی و پیشرفت و رشد هر واحد از مهم‌ترین نتایجی است که نباید از آن غفلت شود.
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و مطالعات راهبردی جهاددانشگاهی با بیان این‌که باید قدر این سرمایه‌گذاری بزرگ در یک سازمان را بدانیم، اظهار کرد: توجه به بودجه‌ریزی براساس برنامه‌ی توسعه‌ی جهاددانشگاهی، ویرایش دوسالانه‌ی برنامه و ضرورت برنامه‌ریزی به‌عنوان ضرورت سازمان نه تحمیل آن، از جمله مهم‌ترین نکاتی است که باید به آن در فرآیند برنامه‌ریزی توجه شود.
در ادامه، دکتر شاهوردی رییس پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی بیان کرد: این نهاد همانند یک دولت خدمات جامعی دارد که باید از این ظرفیت‌ها حداکثر استفاده کرد.
وی با اشاره به توانایی بالای مدیران خلاق جهاددانشگاهی مطرح کرد: این نهاد بین مسوولان و مردم مقبولیتی خاص دارد.
دکتر شاهوردی با بیان این‌که باید مراقب اعتبار رویان و استمرار موفقیت‌های آن باشیم، افزود: آماده‌ایم تجربه‌ی رویان را به همه‌ی واحدهای سازمانی جهاددانشگاهی انتقال دهیم.
وی با اشاره به ضرورت همکاری بین واحدی، تاکید کرد: همکاری درست با بخش خصوصی، موفقیت پروژه را تضمین می‌کند.

 

جهاددانشگاهی خدمت‌گزار جهادی در علم و فرهنگ است
هم‌چنین آیت‌ا... شعبانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه‌ی شهر همدان نیز در این گردهمایی گفت: جهاددانشگاهی منشا خدمتگزاری در علم و فرهنگ کشور است و تنوع خدمات‌دهی این نهاد، نشاط آدمی را به دنبال دارد.
وی اظهار کرد: فعالان جهاددانشگاهی اهل علم و جهاد هستند و خدمات شایانی به جامعه دارند.
آیت‌ا... شعبانی اضافه کرد: این نهاد به خوبی توانسته در عرصه‌ی فرهنگی و علمی فعالیت‌های گسترده داشته باشد که نشان می‌دهد جهاددانشگاهی اهل علم و فرهیخته است.
امام جمعه همدان با تمجید از احداث ساختمان جامع زنان در نقطه‌ای از بطن شهر همدان گفت: تصور می‌کردم که برای حضور در این مراسم به نقاط بالای شهر می‌رویم و اکنون بسیار خوشحالم که این مرکز در بطن جامعه ایجاد شده است.
وی افزود: دسترسی جامعه به‌ویژه قشر مستضعف به امکانات، خدمت ارزنده‌ای است که به تحقق عدالت نزدیک می‌شود.
در ادامه، ریس جهاددانشگاهی همدان نیز در این مراسم گفت: امروزه این نهاد در عرصه‌های علمی و فرهنگی دستاوردهای مهمی را ایجاد کرده است.
مهندس اسدی افزود: این واحد در عرصه‌های مختلف فرهنگی، علمی و فناوری فعالیت‌های چشمگیری داشته است و علاوه بر ایجاد اشتغال، خدمات شایانی را نیز به مردم ارایه می‌کند.
وی خدمت‌دهی در پژوهشکده رویان، ایجاد مرکز تخصصی سفال و سرامیک و کلینیک خانواده را از مهم‌ترین اقدامات جهاددانشگاهی همدان عنوان کرد.

 

توجه جدی به جهاددانشگاهی در برنامه‌ی ششم توسعه‌ی کشور
دکتر حمیدرضا حاجی بابایی نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم اظهار کرد: باید به سمت جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی اعم از داخلی و خارجی و نیز نهادهای عمومی غیردولتی برویم.
وی اضافه کرد: عادت به بودجه‌ی دولتی در توسعه‌ی کشور محدودیت ایجاد کرده و رمز موفقیت در مسیر تعالی و پیشرفت کشور، ایجاد ظرفیت برای سرمایه‌گذاران و کم‌کردن توقع از دولت است.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار بیان کرد: هم اینک در نظام جدید بودجه‌ریزی کشور نباید خیلی از دولت توقع داشته باشیم که با پرداخت اعتبار، کمک کند.
وی یکی از اولویت‌های برنامه ششم توسعه را کاربست علم دانست و گفت: این برنامه در قالب برنامه ششم برای نخستین‌بار در برنامه‌های توسعه کشور گنجانده شد.
دکتر حاجی بابایی خاطرنشان کرد: اگر نتوانیم علم را در جامعه تبدیل به ثروت و رونق اقتصادی کنیم، تحقق اقتصاد مقاومتی نیز کم‌رنگ خواهد بود.
وی با تاکید بر این‌که پیوند بین دانشگاه با صنایع، اقتصاد و جامعه حرف اول را در توسعه‌ی عرصه‌های مختلف کشور می‌زند، گفت: هم‌اینک کشور به چهار قطب فناوری‌های نوین برتر تقسیم شده که آزمونه‌ی آن نیز استان همدان با هزار هکتار زمین است.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به توجه جدی به جهاددانشگاهی در برنامه‌ی ششم توسعه گفت: در برنامه‌ی ششم تمامی ظرفیت لازم را برای جهاددانشگاهی ایچاد کرده‌ایم و گره‌ها باز شده است.
وی افزود: در این برنامه برای جهاددانشگاهی ظرفیت بسیار بالایی ایجاد شده است.

 

تبادل یک تفاهم‌نامه در حاشیه‌ی این گردهمایی
تبادل تفاهم‌نامه‌ی ‌جهاددانشگاهی و مرکز ملی تحقیقات، تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار وزارت کار، رفاه و امور اجتماعی در حاشیه‌ی گردهمایی روسای واحدهای سازمانی جهاددانشگاهی انجام شد.
دکتر پرکنی رییس مرکز ملی تحقیقات، تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار وزارت کار، رفاه و امور اجتماعی در توضیح موضوع این تفاهم‌نامه با اشاره به جمعیت ۱۳ میلیونی جامعه‌ی کارگر در کشور بیان کرد: سالانه طبق الزام قانون کار، یک میلیون و سی‌صد ساعت آموزش در زمینه‌ی ایمنی محیط کاری به کارگران ارایه می‌شود.
وی با اشاره به ظرفیت بالای جهاددانشگاهی در زمینه‌ی آموزشی، گفت: طبق این تفاهم‌نامه از توان آموزشی این نهاد در زمینه‌ی آموزش‌های حضوری و مجازی و اجرای آزمون‌های هماهنگ برای کارگران و کارفرمایان استفاده‌ی حداکثری را خواهیم کرد.

 

التزام به فرهنگ جهادی؛ اکسیر مقاومت عاقلانه
متن بیانیه‌ی پایانی گردهمایی روسای واحدهای سازمانی جهاددانشگاهی که توسط ابوالقاسم رییسی مدیرکل روابط عمومی این نهاد قرائت شد، به شرح زیر است:

«بسم ا... الرحمن الرحیم
در ماه های آغازین سالی قرار داریم که "رونق تولید" نام گرفته است؛ در راهِ ساختن ایرانی آباد‌، تولید ایرانی اجتناب ناپذیر و نقش نهادهای مولود انقلاب که عهدی ناگسستنی با خدا و اعتباری باارزش از مردم دارند، ویژه و مهم است. تولید، محصول خودباوری است؛ و در هنگامه جنگ اقتصادی دشمن که لطمات فرهنگی و اجتماعی آن، روح خودباوری یک ملت را نشانه گرفته،‌ التزام و اعتصام به فرهنگ جهادی، راه چاره و اکسیر مقاومت عاقلانه خواهد بود.
نهاد انقلابی جهاددانشگاهی، امروز و در شرایط جنگ تمام عیار اقتصادی با نیرویی مضاعف، رفع نیازهای کشور از طریق اجرای طرح های دانش بنیان در منظومه اقتصاد مقاومتی را دنبال می کند. در عین حال با جذب و پرورش عالمانه و جهادی جوانان کارآمد و پیشرو به عنوان عناصر مؤثر و سرنوشت ساز در رقم خوردن آینده نظام اندیشه و فرهنگ جامعه، بر این گزاره پرمفهوم پافشاری می کند که جهاددانشگاهی از اساس دستگاهی معنوی، فرهنگی و اخلاقی است.
با توکل به خدای قادر متعال، ما رؤسای واحدهای سازمانی نهاد جهاددانشگاهی، حاضر در گردهمائی سراسری سالانه خرداد ماه ۱۳۹۸ که با هدف بحث و تبادل نظر پیرامون شش محور اصلی برگزار شده است، قاطعانه اعلام می کنیم:
۱- به توطئه تحریم ظالمانه و جنگ اقتصادی آمریکا و هم دستانش با شجاعت، مقاومت،‌ وحدت و ابتکار در انجام مأموریت ها و رونق بخشی به تولید محصولات دانش بنیان و ارایه خدمات تخصصی فراگیر پاسخ خواهیم داد. 
۲- تداوم خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی مورد تاکید در بیانیه گام دوم انقلاب همچون چراغ راه، همواره پیشاپیش فعالیت های فناورانه جهاددانشگاهی با پیوست فرهنگی خواهد بود؛ به همین مناسبت گوهر خودباوری را از طریق شبکه ارتباطی فعال و گسترده با آحاد دانشجویان و دانشگاهیان درخشان تر از قبل عرضه کرده و امیدوارانه از هر اقدامی در مسیر تحقق منشور فصل جدید زندگی جمهوری اسلامی حمایت می نماییم. 
۳- برخی غفلت ها و وجود بعضی انسدادها در عرصه ارتباطات و گفتگوی مسئولان با مردم را شایسته نظام مردمی جمهوری اسلامی نمی دانیم و بار دیگر تاکید می کنیم گفتمان پیشرفت ایرانی اسلامی سطحی فراتر از گروهها و جناحهای سیاسی دارد و خواست و دغدغه ای عمومی و شفاف است.
۴- اسلام مبنای عزت ماست و اطاعت از فرامین الهی، بن بست های موهوم را از سر راه ملت بیدار و خدامدار بر خواهد داشت.
۵-  جنگ نرم دشمن به ویژه در فضای تعاملی دیجیتال، علاوه بر اهداف سابق ضد فرهنگی، امروز حرکت
علمی ایران را که ضامن امنیت بلندمدت کشور است نشانه گرفته؛ لذا تاکید می‌نماییم جهاددانشگاهی با درک شرایط پیچیده جنگ اقتصادی، هیچ گاه از سایر میادین مقابله با دشمن غفلت نخواهد کرد و اقدامات مستقیم و غیرمستقیم جهت آسیب به کار علمی مراکز تحقیقاتی را با ظرفیت های مراکز تخصصی، رسانه‌ای و علم سنجی این نهاد دفع و خنثی‌سازی خواهد نمود. 
۶- جهاددانشگاهی به پشتوانه بدنه تخصصی و کارشناسان خبره خود اعلام آمادگی می کند تا به طور پویا در نظام های برنامه ریزی کاهش وابستگی اقتصاد ملی به فروش نفت مشارکت فعالانه داشته و ظرفیت‌های خود را بیش از پیش عملیاتی نماید.
۷- همچون گذشته بر موضوعات اساسی افزایش سهم محصولات دانش بنیان در تولید ناخالص داخلی، گردش کامل چرخه‌ی نوآوری و فناوری بومی، تجاری سازی دانش، برنامه ریزی اصولی در مواجهه با درهم تنیدگی فرهنگ و علوم انسانی با حوزه اقتصاد و زندگی روزمره مردم و در نهایت دستیابی به الگوی اقتصادی بومی و علمی متکی به دانش و فناوری تاکید کرده و از همه  نخبگان، صاحبنظران، کارآفرینان، صنعتگران، دانشمندان علوم اجتماعی و مسوولان اجرایی دعوت می‌کنیم به طور مجدانه به این عرصه‌ها ورود کنند.
۸- با استعانت از درگاه خداوند متعال که فرمود وَالذیِنَ جاهَدوا فینا لَنَهدیِنَّهُم سُبلنا و إن الله لَمَع المحسنین، در سایه‌ی رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی و دوش به دوش سایر مسوولان به‌ویژه دولت محترم برای سربلندی اسلام و ایران حرکت خواهیم کرد تا به فضل الهی و به برکت اتحاد و همدلی مسوولان نظام و مردم در شرایط تحریم‌های خباثت‌آلود مستکبران عالم، اثرات این تحریم اقتصادی را به فرصت‌هایی برای شکوفایی تبدیل کرده و زمینه را برای رشد اقتصادی کشور فراهم سازیم.
۹- ایمان، علم و عمل انقلابی خصیصه مشترک جهادگران جهاددانشگاهی در گستره‌ی پهناور ایران اسلامی است؛ این سرمایه‌ی ارزشمند را حفظ و حراست نموده و همواره قدردان فعالیت های جهادی آنان در حوزه های پژوهش و فناوری، فرهنگ، آموزش، کارآفرینی و اشتغال هستیم.

جهادگران جهاددانشگاهی
همدان ـ ۳۰ خرداد ۱۳۹۸»

 


نظر شما :