وزیر علوم در گردهمایی روسای واحدهای سازمانی جهاددانشگاهی تاکید کرد؛

جهاددانشگاهی؛ مدل مناسب خدمت به مردم بدون توقع و سود/ آشتی صنعت و دانشگاه در شرایط تحریم

۳۰ خرداد ۱۳۹۸ | ۲۳:۲۲ کد : ۸۹۴۵ عمومی تاپ خبر
دکتر غلامی جهاددانشگاهی را مدل مناسب در خدمت به مردم در عرصه‌های مختلف دانست و گفت: مدل فعالیت این نهاد، کار برای مردم بدون توقع و سود است؛ جهاددانشگاهی هرگز دنبال کسب سود و منفعت نیست و این نقطه‌ی مثبت فعالیت نیروهای ارزشمند این نهاد علمی و فرهنگی است.
جهاددانشگاهی؛ مدل مناسب خدمت به مردم بدون توقع و سود/ آشتی صنعت و دانشگاه در شرایط تحریم

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، دکتر منصور غلامی ظهر امروز (۳۰ خردادماه) در اختتامیه گردهمایی روسای واحدهای سازمانی جهاد دانشگاهی کشور با بیان اینکه جهاددانشگاهی همدان از ابتدا در کنار کارهای فرهنگی، خدمات پزشکی را نیز مد نظر قرار داده است، اظهار کرد: این واحد ظرفیت بسیاری داشت، اما با تاخیر از این ظرفیت‌ها استفاده شد؛ البته از زمانی که به توان خود متکی شد، توفیقات خوبی در این حوزه کسب شده است.
وی با بیان این‌که طی این دوره هر زمان حال و وضعیت مالی خوبی داشتیم، جهاددانشگاهی را تحویل نگرفتیم، گفت: این‌که به سمت مردم، محققان، دانشمندان و جامعه‌ی علمی برویم، خوب و مستمرا لازم است.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر این‌که جنس دانشگاهیان خاص است، افزود: دانشگاهیان خوشحال می‌شوند از آن‌ها خواسته شود کار کنند؛ بنابراین باید وضعیت موجود و تحریم‌ها را زمینه‌ای برای آشتی بین صنعت، تولید و علم قرار داد.
وی خواستار شناسایی ظرفیت‌ها در حوزه‌های مختلف علمی و دانشگاهی شد و افزود: باید شناسایی ظرفیت‌ها و استفاده از این ظرفیت‌ها در عرصه‌ی علم، تولید و صنعت مستمر باشد و با رفع تنگناها این مسیر تغییر نکند.
دکتر غلامی با اشاره به انجام کارهای بزرگ در مراکز علمی، تولیدی و صنعتی تصریح کرد: قراردادهای بزرگی برای رفع مشکلات منعقد شده و در حال انجام است؛ هر جا مشتری پای کار علمی و دانشگاهی بوده موفق شده است.
وی به سفارش کارهایی از سوی وزارت دفاع به مراکز علمی اشاره کرد و ادامه داد: اعتبار انجام این کار نیز به صورت 50 ـ 50 توسط دانشگاه‌ها پرداخت شده است؛ امیدواریم این‌گونه درخواست‌ها برای مراکز علمی، پژوهشی و دانشگاهی مستمر باشد.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: عنایت رهبر معظم انقلاب به رشد علمی، وظیفه‌ی مضاعفی را برای دانشگاه‌ها ایجاد کرده است؛ انتظار اثرگذاری رشد علم در جامعه نیز در کارهای مشترک و تحقیق برای فناوری‌های جدید به خوبی انجام می‌شود و برای حصول نتیجه باید با گستردگی بیشتری پیش برویم.
وی جهاددانشگاهی را مدل مناسب در خدمت به مردم در عرصه‌های مختلف دانست و گفت: مدل فعالیت جهاددانشگاهی، کار برای مردم بدون توقع و سود است.
دکتر غلامی اضافه کرد: جهاددانشگاهی هرگز دنبال کسب سود و منفعت نیست و این نقطه‌ی مثبت فعالیت نیروهای ارزشمند این نهاد علمی و فرهنگی است.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بیان کرد: جهاددانشگاهی تلاش جهادگونه‌ی خود را در راستای توسعه‌ی علمی، فناوری و فرهنگی کشور ادامه دهد و انتظار ما تداوم این موفقیت‌ها است.
دکتر غلامی در ادامه با اشاره به فرارسیدن سالگرد شهادت شهید چمران، اظهار کرد: شهید چمران، نمونه‌ی بارز استاد، محقق و دانشمند جهادی است و قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، نگاه به جایگاه دنیوی نداشت و معامله‌ی خوبی با خدا کرد.
وی با اشاره به اقدام دکتر شریعتی در برانگیختن جوانان به ویژه قشر دانشجو و دانشگاهی در توجه به ظرفیت‌ها، یادآور شد: وظیفه‌ی دانشگاهیان به کار گرفتن دانش و علم برای ارتقای جامعه و ناامید کردن دشمنان است.


نظر شما :