نماینده مردم قم درمجلس:

جهاددانشگاهی بهترین مرکز برای اجرای ماموریت‌های بزرگ کشور است

۲۱ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۶:۳۸ کد : ۸۷۲۳ عمومی تاپ خبر
عضو مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت های گسترده جهاددانشگاهی قم، این مرکز را یکی از مستعدترین مراکز برای جذب گردشگری سلامت و درمان دانست که نیازمند حمایت بیشتر است.
جهاددانشگاهی بهترین مرکز برای اجرای ماموریت‌های بزرگ کشور است

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان قم، حجت الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنور در نشست با دکتر محمد حیدری رییس جهاددانشگاهی قم گفت: تلاش های جهاد دانشگاهی از ابتدای انقلاب اسلامی در حل مشکلات گسترده کشور قابل تقدیر است و ایضا باید از این تلاش ها در قم نیز از سوی این واحد تقدیر کرد.

وی افزود: خوشبختانه جهاددانشگاهی عملکرد بسیار خوبی از خود بروز داده است ولی هنوز با شرایط مطلوب که جزو اهداف انقلابی آن است فاصله دارد که در این مسیر هم باید حمایت هایی از این مرکز صورت گیرد.

وی تصریح کرد: روحیه جهادی و انقلابی و اتکای به نیروهای درونی از مزیت های عمده جهاددانشگاهی محسوب می شودزیرا در این دوره که نهادهای دولتی یا توان انجام کارهای این چنینی را ندارند و یا کارهای خود را برون سپاری می کنند این نهاد با تجربه 40 ساله می تواند بسیاری از مشکلات کشور را در بخش های علمی و پژوهشی و اجرایی حل کند.

نماینده مردم قم درمجلس شورای اسلامی بیان کرد: به نظر من با توجه به اینکه جهاد دانشگاهی مبدع بسیاری از اختراعات و اکتشافات و پیشبرد علمی کشور بوده است بهترین جایی که دولت می تواند طرح های بزرگ خود را از این طریق و بدور از بروکراسی های معمول اجرا کند، جهاددانشگاهی است زیرا این مرکز پایگاهی امن و با ظرفیت و روحیه جهادی است که می توان کارهای بر زمین مانده را اجرایی کند.

وی گفت: جهاددانشگاهی مرکزی است که تخصص و تعهد و روحیه انقلابی را در خود جای داده است و دولت و مجلس نیز باید برای ارتقای جایگاه و فعالیت های این نهاد تلاش بیشتری داشته باشند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت های گسترده جهاددانشگاهی قم، این مرکز را یکی از مستعدترین مراکز برای جذب گردشگری سلامت و درمان دانست و بیان کرد: این مرکز با در اختیارداشتن واحدهایی چون مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری که عملکرد بسیار موفقی داشته نام برد که می تواند با حمایت های بیشتر به قطب بزرگ توریسم درمانی در استان مبدل شود؛ می توان با تهمیداتی مشکل اقامت بیماران خارجی را نیز حل کرد که بتوانیم مدت ماندگاری بالایی را در قم شاهد باشیم.

در این نشست دکتر محمد حیدری با اشاره به ظرفیت های جهاددانشگاهی در بخش های مختلف از آغاز به کار مراکز کاهش و کنترل آسیب های اجتماعی و مرکز مشاوره و.. خبرداد گفت: مرکز معماری و شهرسازی این واحد نیز می تواند پروژه های گسترده ای را در قم با رویکرد معماری بومی و ایرانی اسلامی به اجرا درآورد تا بیش از این شاهد رشد بی رویه و غیر اصولی معماری غرب گرا در استان نباشیم.


نظر شما :