اعلام آمادگی رییس دانشگاه پردیس فارابی دانشگاهی تهران برای همکاری با جهاددانشگاهی

۱۸ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۸:۲۱ کد : ۸۶۲۳ فرهنگی
محمد رضایی رییس دانشگاه پردیس فارای دانشگاه تهران در دیدار با رییس جهاددانشگاهی قم، برای انجام امور فرهنگی و علمی مشترک با این واحد اعلام آمادگی کرد.
اعلام آمادگی رییس دانشگاه پردیس فارابی دانشگاهی تهران برای همکاری با جهاددانشگاهی

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان قم دکتر محمد حیدری در دیدار و گفت و گو با محمدرضایی رئیس دانشگاه پردیس فارابی دانشگاه تهران عنوان کرد: جهاد دانشگاهی در زمینه های مختلف علمی و فرهنگی به ایفای نقش می پردازد.

حیدری با اشاره به اینکه جهاد مشمول بودجه های دولتی نیست، عنوان کرد: کارکنان جهاد صرفا با فعالیت های خود برای کشور تولید درآمد می کنند.

رییس جهاددانشگاهی واحد استان قم با اشاره به اینکه فعالیت در دانشگاه پردیس فارابی دانشگاه تهران به دلیل وجود هماهنگی و همکاری بالا لذت بخش تر است، افزود: این دانشگاه نسبت به سایر دانشگاه ها دارای امکانات بیشتری برای انجام فعالیت های فرهنگی است که همین امر سبب تشویق دانشجویان به امور فرهنگی می شود.

وی در خصوص فعالیت های پژوهشی اعلام آمادگی کرد و گفت: جهاددانشگاهی برای انجام طرح های پژوهشی از جمله پروژه های اعضای هیات علمی آمادهی همکاری و کمک رسانی است.

وی با اشاره به این که جهاددانشگاهی هرگز از چارچوب های خود خارج نمی شود، عنوان کرد: جهاددانشگاهی تنها نهاد دانشگاهی است که با وجود تنوع افکار و سلایق هرگز از اصول مذهبی خارج نمی شود.

دکتر حیدری در پایان برای همکاری با جهاددانشگاهی در خصوص عملی شدن طرح های علمی و فرهنگی، برای انجام سایر طرح های دانشگاهی اعلام آمادگی کرد.

در ادامه این دیدار علی حسینی معاون فرهنگی جهاددانشگاهی واحد استان قم عنوان کرد: در راستای تحقق اهداف جهاد، تیم های مختلف علمی، فرهنگی و پژوهشی گرد هم آمدهاند که در حال حاضر 7 تیم در پردیس فارابی دانشگاه تهران مشغول فعالیت هستند.

حسینی در ادامه با اشاره به این که سعی جهاددانشگاهی برآن است که در طول چهار سال تحصیل دانشجویان 43 مهارت به آن ها آموزش داده شود، افزود: کسب این مهارت ها برای تمام دانشجویان ضروری است.

وی در ادامه افزود: تا کنون 20 کارگاه مهارتی در پردیس فارابی دانشگاه تهران برگزار شده است که دستاورد بزرگی برای دانشجویان است.

حسینی در خصوص انجام دوره های خبرنگاری عنوان کرد: این دوره ها در دانشگاه پردیس انجام شده که ماحصل آن جذب خبرنگاران برای خبرگزاری ایسنا بوده است.

حسینی همچنین در خصوص فعالیت های گردشگری جهاددانشگاهی اظهار کرد: دوره های مختلفی از جمله کوه نوردی، کویر گردی و سفرهای علمی در دانشگاه پردیس فارابی صورت گرفته است.

وی در خصوص مسابقات مناظره دانشجویی در دانشگاه فارابی عنوان کرد: این مسابقات که با استقبال دانشجویان همراه بود زمینه سازی برای کرسی های آزد اندیشی است.

حسینی در ادامه از تخفیف ویژه دانشجویان برای حضور در مراکز فرهنگی و آموزشی جهاددانشگاهی خبر داد و گفت: با ایجاد باشگاه دانشجویی به پویایی فضای دانشگاه کمک می شود.

ناصر پور سرپرست معاونت پژوهشی جهاددانشگاهی واحد استان قم در این جلسه عنوان کرد: جهاددانشگاهی دارای رسالت پژوهشی است که منجر به خدمات شود.

وی با اشاره به فعالیت های تخصصی مرکز درمان ناباروری عنوان کرد: آمار موفقیت این مرکز در سطح جهانی مطرح است که این پدیده نقطه قوت پژوهش استان قم است.

ناصرپور ضمن اشاره به مرکز آی تی جهاد دانشگاهی عنوان کرد: هدف مرکز پژوهشی صرفا تحقیق نیست بلکه خدمت رسانی به مردم است.

در انتهای این دیدار محمد رضایی رییس دانشگاه پردیس فارابی دانشگاه تهران عنوان کرد: جهاد دانشگاهی ظرفیت بالایی برای انجام امور علمی و فرهنگی دارد که باید در دانشگاه از آن استفاده  کرد.

وی در خصوص طرح باشگاه دانشجویی عنوان کرد: این امر به توانمند سازی دانشجویان کمک قابل توجهی خواهد کرد.

محمدرضایی ضمن تشکر از حضور اعضای جهاددانشگاهی، برای انجام امور فرهنگی و علمی مشترک اعلام آمادگی کرد.

کلید واژه ها: دیدار پردیس فارابی دانشگاه تهران جهاد دانشگاهی شعبه پردیس فارابی دانشگاه تهران


نظر شما :