در قالب پانزدهمین دوره طرح ملی ایران مرز پرگهر؛

دانشجویان البرزی از کارخانه ایران خودرو بازدید کردند

۱۳ خرداد ۱۳۹۸ | ۰۸:۱۷ کد : ۸۴۶۵ فرهنگی
به همت مرکز گردشگری علمی فرهنگی معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی استان البرز و با همکاری انجمن دانشجویی مهندسی صنایع دانشگاه خوارزمی دانشجویان رشته مهندسی صنایع این دانشگاه از کارخانه ایران خودرو بازدید کردند.
دانشجویان البرزی از کارخانه ایران خودرو بازدید کردند


به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد استان البرز، انبار داری یکی از فرآیندهای بسیار حیاتی شرکتهای بزرگ تولیدی، صنعتی و بازرگانی است و یکی از وظایف حیاتی و کلیدی واحد برنامه ریزی و کنترل تولید، نظارت بر مجموعه‌ی انبارها و پی ریزی یک نظام کنترل موجودی جامع و قابل اطمینان است.
گفتنی است؛ از آنجا که کارخانه ایرانخودرو در سال 1389 رکورد تولید 755.555 دستگاه خودرو سبک برای اولین بار در تاریخ منطقه ثبت گردید و نزدیک به نیمی از سهم تولید خودرو سبک کشور در اختیار ایران‌خودرو قرار گرفت. همچنین بنا بر اعلام سازمان مدیریت صنعتی در همایش معرفی شرکت های برتر ایران، شرکت ایران‌خودرو به عنوان ”برترین شرکت ایرانی“ معرفی شد. دانشجویان رشته مهندسی صنایع دانشگاه خوارزمی برای آموزش و کسب مهارت انبارگردانی از قسمت انبارگردانی و بخش مونتاژ شرکت ایرانخودرو دیدن کردند.
قابل ذکر است؛ دانشجویان در این بازدید با کلیه عملیات و فعالیتهای مربوط به تهیه و دریافت موجودی مورد نیاز، کنترل موجودی انبار، نحوه استفاده از نرم افزارها در این بخش آشنا شدند و پس از آن از بخش مونتاژ 4 که شامل سالن بدنه‌سازی، روند کاری خط مکانیزه و رباتیک بدنه‌سازی ایران خودرو است مشاهده کردند، در سالن مونتاژ نیز دانشجویان با نحوه مونتاژ قطعات آشنا شدند.
گفتنی است؛ دکنر میرزا زاده، عضو هیات علمی گروه مهندسی صنایع دانشگاه خوارزمی در این بازدید گروه دانشجویی را همراهی کرده و ضمن بازدید به ارائه توضیحات تکمیلی می‌پرداخت.
این بازدید با همکاری معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی و انجمن علمی مهندسی صنایع 12 خرداد ماه برگزار شد.


( ۱ )

نظر شما :