در قالب پانزدهمین دوره طرح ملی ایران مرز پرگهر صورت گرفت؛

بازدید دانشجویان البرزی از شرکت قشم ولتاژ

۰۱ خرداد ۱۳۹۸ | ۰۹:۵۶ کد : ۸۰۸۳ فرهنگی
به همت مرکز گردشگری علمی فرهنگی معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی استان البرز و با همکاری انجمن دانشجویی رباتیک دانشگاه خوارزمی دانشجویان این دانشگاه از شرکت قشم ولتاژ بازدید کردند.
بازدید دانشجویان البرزی از شرکت قشم ولتاژ

 

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد استان البرز، هدی اصل روستا دبیر اجرایی پانزدهمین دوره طرح ملی ایران مرز پر گهر گفت: طرح ملی ایران مرز پر گهر با هدف تقویت روحیه خودباوری و تحقق شعار ما می‌توانیم ویژه دانشگاهیان و نخبگان دانشگاهی سراسر کشور انجام می‌شود. این طرح از سال 1384 آغاز شده است و پانزدهین دوره این طرح ملی در سال 1398 در حال اجرا است.

وی افزود: در طراحی و اجرای  "اردوها ی ایران مرز پرگهر" تلاش می‌شود تا با ارائه مدلی مناسب از بازدید  علمی و متناسب با رشته‌های تحصیلی، دانشجویان از مقاصد طبیعی، بناهای فرهنگی و تاریخی و پروژه‌های صنعتی بازدید نمایند تا شناختی به صورت رو دررو و بی‌واسطه با ابعاد مختلف سرزمینی ایران  شکل گیرد.

اصل روستا گفت: نکته مهم  این که اینگونه شناخت‌های بی‌واسطه از درجه بالای روایی و اصالت برخوردار است که در نتیجه خودآگاهی تاریخی در دانشجویان ایجاد می‌شود  که ضمن آشنایی دانشجویان با هویتهای اصیل، اعتماد به نفس آنها را برای ساختن ایران امروز بر پایه دستاوردهای ایران دیروز ایجاد می‌کند.

وی گفت: به همت مرکز گردشگری علمی فرهنگی معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی و با همکاری انجمن علمی دانشجویی رباتیک دانشگاه خوارزمی دانشجویان رشته مکانیک و کامپیوتر این دانشگاه از مجموعه شرکت قشم ولتاژ  بازدید کردند.

اصل روستا خاطر نشان کرد: در این بازدید ضمن ارائه توضیحات کارشناسان بخش‌های مختلف شرکت قشم ولتاژ جناب آقای مهندس دمیری کارشناس آزمایشگاه مکانیک دانشگاه خوارزمی نیز در این بازدید حضور داشتند و به ارائه توضیحات تکمیلی در هر بخش می‌پرداخت. 

وی در پایان گفت: شرکت مهندس برق و الکترونیک قشم ولتاژ از سال 1382 اقدام به ارائه خدمات گسترده‌ای در زمینه تولید تجهیزات آزمایشگاهی و آموزشی نموده است و در سال 1394 موفق به اخذ مدرک دانش بنیان شده است. این شرکت جهت تسریع در امر آموزش اقدام به طراحی و ساخت تجهیزات آزمایشگاهی و آموزشی در زمینه‌های اتوماسیون صنعتی، ابزار دقیق، رباتیک، پنوماتیک مطابق با استانداردهای بین المللی نموده است.

گفتنی است این بازدید روز 31 اردیبهشت ماه برگزار شد.

 

 


( ۲ )

نظر شما :