نشست تخصصی «رمضان، از خودسازی تا تعالی» درارومیه برگزار شد

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۵:۴۴ کد : ۷۹۸۸ فرهنگی
به همت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی؛ نشست تخصصی «رمضان، از خودسازی تا تعالی» در ارومیه برگزار شد.
نشست تخصصی «رمضان، از خودسازی تا تعالی» درارومیه برگزار شد

 

به گزارش روابط عمومی واحد، حجت الاسلام کفیلویی، در این مراسم با بیان اینکه ماه مبارک رمضان، دارای مبنای مهندسی حرکتی برای بشر است، اظهار کرد: در احادیث ائمه اطهار(ع)، این ماه به عنوان سیدالشهور یا اکمل الشهور نامیده شده است.

وی ادامه داد: انسان در این ماه به قدری می تواند به درگاه عبودیت نزدیک شود که وارد قلمرو متافیزیک شده و سلام و پیام خداوند و اساس نظام هستی را از علم دریافت کند.

حجت الاسلام والمسلمین کفیلویی با اشاره به اینکه ماه مبارک رمضان، ماهی سرشار از نظم و جهت شناسی است، خاطرنشان کرد: در این ماه  درواقع تمامی اعضای وجودی انسان روزه می گیرند و خداوند متعال نیز عدالت را به تمام جهان می نمایاند.

وی افزود: خداوند در ماه مبارک رمضان بستری را فراهم کرده که انسانها می توانند در آن به ظرفیت لازم در تمامی قلمروهای پرورش استعدادها و تکامل عقلی دست یابند و درواقع این ماه پیام و مبنایی برای بشر محسوب می شود.

حجت الاسلام والمسلمین کفیلویی با اشاره به اینکه اساس هدف ماه رمضان، قلمرو عبودیت است، تصریح کرد: انسان در این ماه به کمال فضیلت و معنویت دست یافته و خداوند در این ضیافت الهی خود سفره ای را به گستردگی تمام عالم برای انسانها گشوده است.

وی با بیان اینکه در ماه مبارک رمضان تمامی درهای جهنم بسته است، یادآور شد: خداوند در این ماه درهای گسترده بهشت و زیبایی را به روی انسانها گشوده و انسان می تواند در این مدار قرار گرفته و از زیبایی های این ماه نهایت استفاده را ببرد.

حجت الاسلام والمسلمین کفیلویی با تاکید بر اینکه اگر انسان در این ماه بتواند بر هوای نفس خود غلبه کند، به درگاه عبودیت نزدیک خواهد شد، گفت: تمایلات نفسانی بشر، بستر لازم را برای شیطان آماده می کند و انسان با غلبه بر نفس خود می تواند راه را بر شیطان ببندد.

وی با اشاره به اینکه انسان می تواند در ماه مبارک رمضان خود را بازکاوی نموده و دقیق تر بشناسد، افزود: انسان اگر بتواند در این ماه به تزکیه و تهذیب نفس دست یابد، خواهد توانست به درگاه عبودیت متصل شود.

ادامه جلسه بصورت پرسش و پاسخ بین دانشجویان و سخنران ادامه یافت.


نظر شما :