آیت‌الله کاظم سپاسی آشتیانی:

فعالیت های علمی و فرهنگی جهاددانشگاهی قابل تقدیر است

۳۰ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۰:۲۹ کد : ۷۳۶ فرهنگی تاپ خبر
مدیر حوزه علمیه استان مرکزی در نشست با رییس جهاددانشگاهی استان مرکزی با بیان اینکه فعالیت های علمی و فرهنگی جهاددانشگاهی قابل تقدیر است، افزود: حوزه در ارتباط با فعالیت‌های جهاددانشگاهی از آمادگی کامل برخوردار است.
فعالیت های علمی و فرهنگی جهاددانشگاهی قابل تقدیر است

 

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان مرکزی، مدیر حوزه علمیه استان مرکزی در نشست بارییس جهاددانشگاهی استان مرکزی با بیان اینکه فعالیت های علمی و فرهنگی جهاددانشگاهی قابل تقدیر است، افزود: حوزه در ارتباط با فعالیت‌های جهاددانشگاهی از آمادگی کامل برخوردار است، حوزه و دانشگاه باید مکمل هم باشند و این موضوع برگرفته از اندیشه شهید مطهری است که اگر این مهم اتفاق می‌افتاد شاهد وحدت هرچه بیشتر حوزه و دانشگاه بودیم.

آیت‌الله کاظم سپاسی آشتیانی بیان کرد: وحدت حوزه و دانشگاه بیشتر در مقام حرف است. البته در این بین تلاش‌هایی انجام شده است اما، این که این دو نهاد که دو بال علمی کشور هستند بتوانند از وحدت واقعی برخوردار باشند، تاکنون به آن جایگاه واقعی، دست پیدا نکرده‌اند.

وی ادامه داد: موضوع خیلی معلوم نیست که می‌خواهیم وحدت داشته باشیم که چه کاری انجام دهیم،حوزه را بخواهیم به دانشگاه تبدیل کنیم یا بالعکس دانشگاه را به حوزه ، در اصل هیچ کدام از این دو معنا ملاک نیست. این بدین معناست که حوزه بدون تکنولوژی نمی‌تواند زنده باشد زیرا اسلام با علم ارتباط وسیعی دارد و در حوزه علوم تجربی ورود پیدا کرده است و لذا علم تجربی مورد توجه اسلام و قرآن است.

در این بازدید سید جعفر نظام‌دوست رییس جهاددانشگاهی استان مرکزی گفت: جهاددانشگاهی نهادی است که از ابتدای انقلاب تشکیل شده است و زیر نظر شورای عالی انقلاب فرهنگی در زمینه‌های فرهنگی، پژوهشی، علمی و آموزشی و حوزه پزشکی فعالیت می‌کند و در همه این بخش‌ها به دنبال رفع نیاز‌های جامعه هستیم.

وی بیان کرد: خبرگزاری ایکنا تنها خبرگزاری قرآنی است که فعالیت‌های خوبی انجام می‌دهد ، برنامه‌های اجرایی حوزه را پوشش و به مخاطبان انتقال می‌دهد. امیدواریم بتوان این همکاری و فعالیت‌های جهاددانشگاهی استان و حوزه را گسترش و در سطح جامعه توسعه پیدا داد.

محسن مرادی معاون فرهنگی جهاددانشگاهی استان مرکزی نیز گفت: معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی استان مرکزی با توجه به سبقه جهاد از فضای فرهنگی برخوردار است، نگاه و رویکرد فرهنگی را دنبال می‌کند و درصدد هستیم در ادامه فعالیت‌های این بخش به ویژه خبرگزاری بین‌المللی ایکنا بحث غنایی و محتوایی را دنبال کنیم و شاهد ارتقاء کیفی در این قسمت باشیم.

 

 


نظر شما :