فراخوان اولین جشنواره ملی مهدویت آغاز شد

۲۹ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۵:۴۸ کد : ۷۲۹ فرهنگی
دبیر اولین جشنواره ملی مهدویت از اعلام فراخوان جذب آثار علمی و فرهنگی و هنری به این جشنواره خبرداد.
فراخوان اولین جشنواره ملی مهدویت آغاز شد

 

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی به نقل از ایکنا، علی حسینی دبیر همایش ملی مهدویت گفت: اولین جشنواره ملی مهدویت به همت جهاددانشگاهی واحد استان قم و مشارکت بخشها و مراکز حوزوی و دانشگاهی و فرهنگی مهدوی ملی و استانی برگزار می شود.

وی افزود: هدف این جشنواره توسعه و ترویج و تعمیق باورداشت متعالی مهدویت در بین آحاد مختلف جامعه و همچنین حضور فعالانه در عرصه پاسخ به شبهات و فرهنگ سازی در این زمینه است.

حسینی اظهارکرد: این همایش در بخش های مختلفی برگزار می شود که شامل بخش پژوهشی(ویژه همایش دکترین مهدویت)، ادبی، فرهنگی، هنری، رسانه و کتابخوانی و فضای مجازی است.

دبیر همایش ملی مهدویت بیان کرد: محورهای اصلی جشنواره ذیل دو کلان محور تنظیم شده است که در محور چالشهای اعتقادی و فرهنگی مباحثی چون غفلت از مبانی و آرمان ها، شک و تردید، افول دین و ارزش ها، یاس و ناامیدی، سطحی نگری، برداشتهای انحرافی، تطبیقهای ناروا، تعیین وقت ظهور و شتابخوانی(استعجال) مطرح شده است.

وی گفت: در بخش چالشهای اجتماعی، سیاسی نیز محورهایی چون مسوولیت گریزی، فتنهها، سختیها و ناکامیها، لغزش اندیشمندان و خواص، فاصله بین عالمان و مردم، افزایش اختلافات، مدعیان دروغین، مخالفت با فعالیت های سیاسی و تشکیل حکومت و افزایش دشمنیها گنجانده شده است.

حسینی اظهارکرد: ۱۵ آبان ماه، آخرین مهلت ارسال آثار جشنواره است که علاقه مندان می توانند آثار خود را از طریق سایت جشنوارهwww.mahdaviatfest.ir ، پیام رسانهای سروش و ایتا با نشانی mahdaviatfest@ و دبیرخانه جشنواره ملی مهدویت به نشانی قم، صفاشهر کوچه کوچه جهاددانشگاهی پلاک ۳۲ صندوق پستی ۱۶۱-۳۷۱۸۵ارسال کنند.


نظر شما :