مسوول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) عنوان کرد:

نیاز دانشگاه ها به تعامل بیشتر با جهاددانشگاهی

۲۲ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۵:۵۱ کد : ۶۷۷ فرهنگی تاپ خبر
حجت الاسلام منصور زارعی مسوول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) در نشست مشترک با فرشاد پیله‌چی رییس جهاد دانشگاهی قزوین اظهار کرد: معتقدیم که دانشگاه به تعاملات بیشتر و اجرای برنامه مشترک با جهاد دانشگاهی نیاز دارد و در صورت افزایش تعاملات به ویژه در طرح اقامه نماز و مسجد اثرات بسیار خوبی را شاهد خواهیم بود و این به نفع فضای فرهنگی دانشگاه است.
نیاز دانشگاه ها به تعامل بیشتر با جهاددانشگاهی

 

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی قزوین، حجت الاسلام منصور زارعی در این نشست که امروز 22 خرداد ماه برگزارشد، گفت: در فضای فرهنگی دانشگاه‌ها خیلی می‌توانیم اثرگذارگذار باشیم، به ویژه تشکل‌ها و کانون‌ها می‌توانند اثر فوق‌العاده‌ای در دانشگاه داشته باشند.

وی عنوان کرد: اگر تعامل ما با جهاد دانشگاهی بیشتر شده و برنامه‌های مشترک اجرا شود، شرایط برای همراهی بیشتر دانشگاه با برنامه‌های سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی فراهم می‌گردد.

مسوول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) با ارشاره به رسالت‌ها و تکالیف جهاد و دانشگاه در حوزه‌های فرهنگی اظهار کرد: معتقدیم که دانشگاه به تعاملات بیشتر و اجرای برنامه مشترک با جهاد دانشگاهی نیاز دارد و در صورت افزایش تعاملات به ویژه در طرح اقامه نماز و مسجد اثرات بسیار خوبی را شاهد خواهیم بود و این به نفع فضای فرهنگی دانشگاه است.

وی بیان کرد: تعامل مجموعه جهاد و مجموعه نهاد دغدغه‌های فرهنگی ما را جلو می‌برد و کارها را تسهیل می‌کند، برای نمونه کرسی‌های آزاد اندیشی دغدغه مقام معظم رهبری است و از اولویت‌های برنامه‌های ما نیز هست و در این زمینه می‌توان از تجربیات و سوابق جهاد دانشگاهی استفاده کرد.

زارعی اظهار کرد: این همدلی و هم افزایی مهم است و اثر بهتری دارد، اگر کرسی‌های آزاد اندیشی به معنای واقعی تحقق پیدا کند خیلی از مشکلات حل می‌شود، بسیاری از دانشجویان در وضعیتی هستند که به دنبال پاسخ هم نیستند بلکه نیاز دارند فرد مسئولی بنشیند و حرف اینها را خوب بشنود.

وی در پایان افزود: مبنای ما در کار فرهنگی در دانشگاه، سند دانشگاه اسلامی است، یکی از راهبردهای این سند کرسی‌های آزاد اندیشی است و هر راهبردی هم نیازمند گام‌ها و برنامه‌های دقیقی است.

 

جهاددانشگاهی مرجع برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی است

 فرشاد پیله‌چی رییس جهاددانشگاهی استان قزوین نیز در این نشست، با اشاره به رسالت‌های فرهنگی جهاد دانشگاهی در دانشگاه‌ها، کرسی‌های آزاد اندیشی را یکی از بارزترین نمونه‌های کار فرهنگی و از رسالت‌های مهم جهاد دانشگاهی خواند و افزود: بدون شک در این زمینه همکاری مشترک میان جهاد دانشگاهی و نهاد نمایندگی ولی فقیه می‌تواند منشأ اثرات مطلوبی باشد.

پیله‌چی افزود: ما امروز آمادگی ورود به همه دانشگاه‌های استان و فعالیت اثرگذار در قالب سازمان دانشجویان را داریم و علاوه بر آن امروز در زمینه برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی که از دغدغه‌های مقام معظم رهبری نیز هست به نوعی به‌عنوان مرجع در سطح دانشگاه‌های استان شناخته شده‌ایم.

 


نظر شما :