معاون فرهنگی خبر داد:

استفاده ۵۹ درصد مردم ایران از تلگرام

۱۹ فروردین ۱۳۹۷ | ۱۸:۱۳ کد : ۶۶ فرهنگی تاپ خبر
دکتر عیسی علیزاده اظهار کرد: طبق نظرسنجی نوروزی – ملی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران وابسته به جهاددانشگاهی ۵۹.۵درصد مردم ایران از شبکه اجتماعی تلگرام استفاده می کنند.
استفاده ۵۹ درصد مردم ایران از تلگرام

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی به نقل از  مرکز افکار سنجی دانشجویان ایران (ایسپا)، دکتر عیسی علیزاده معاون فرهنگی جهاددانشگاهی با توجه به این که یکی از موضوعات مهم این روزها در جامعه، موضوع فضای مجازی و فیلترینگ تلگرام است، گفت: مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) براساس رسالت اصلی خود، سالیانه در چندین طرح به رصد و سنجش افکار عمومی در خصوص موضوعات مختلف روز جامعه و جهان از نگاه مردم ایران می پردازد. طبق نتایج نظرسنجی نوروزی – ملی ایسپا 59.5 درصد مردم ایران از شبکه های اجتماعی تلگرام استفاده می کنند واز این میان 59.7 درصد گفته اند در صورتی که تلگرام فیلتر شود، برای استفاده از آن از فیلترشکن استفاده خواهند کرد و تنها 39.3 درصد از فیلترشکن استفاده نخواهند کرد.
وی افزود: ایسپا علاوه بر انجام نظرسنجی اخیر، با انتشار بهارانه کتاب "افکار عمومی و شبکه های اجتماعی مجازی"، بخشی از طرح های این مرکز که به "شبکه های اجتماعی مجازی" اختصاص داشته و در آن به موضوعاتی از قبیل "استفاده از شبکه های اجتماعی مجازی"، "محتوا و مطالب گروه ها و کانال های عضو در شبکه ها" و "نظر پاسخگویان در خصوص معایب و مزایای شبکه های اجتماعی مجازی" پرداخته شده، را منتشر کرده است.
دکتر علیزاده بیان کرد: همچنین مطالب مطرح شده در سلسله نشست های تخصصی عصر گفت و گو با محوریت اهمیت فضای مجازی که با سخنرانی اساتید مطرح و کارشناسانی چون دکتر محمدرضا جوادی یگانه، دکتر مهدی منتظرالقائم، دکتر محمدمهدی لبیبی و دکتر سید جواد میری در این حوزه برگزار شد به همراه یافته های نظرسنجی ایسپا در این کتاب مدون شده است و می تواند منبع مهم و مناسب برای سیاستگذاران ابن حوزه قرار گیرد.
معاون فرهنگی جهاددانشگاهی در رابطه با این که آیا در این نظرسنجی اقبال مردم ایران به استفاده از پیام رسان های داخلی سنجیده شده است، گفت: در صورتی که تلگرام فیلتر شود، تنها 37.8درصد کسانی که از آن استفاده می کنند حاضر به جایگزینی این شبکه اجتماعی مجازی به پیام رسان های داخلی هستند. 46.3 درصد نیز از پیام رسان های داخلی استفاده نخواهند کرد.


نظر شما :