معاون فرهنگی جهاددانشگاهی تاکید کرد:

ضرورت تولید محتوا در مسابقات مناظره دانشجویی

۲۱ خرداد ۱۳۹۷ | ۰۹:۰۶ کد : ۶۵۷ فرهنگی تاپ خبر
دکترعیسی علیزاده معاون فرهنگی جهاددانشگاهی با اشاره به نقش مناظرات دانشجویی در تقویت فرهنگ گفت و گو، بر لزوم تولید محتوا در پایان هر دوره این مسابقات تاکید کرد.
ضرورت تولید محتوا در مسابقات مناظره دانشجویی

 

 

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی به نقل از ایسنا، دکترعیسی علیزاده در نشستی که یکشنبه 20 خرداد به منظور نقد و بررسی مسابقات مناظره سازمان دانشجویان ایران برگزار شد، ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: اگر فرهنگ را به عنوان یک کامپیوتر در نظر بگیریم، گفت و گو نقش سیستم عامل این کامپیوتر را دارد.

وی با اشاره به اهمیت مسابقات مناظره در تقویت مهارت‌های گفت و گو ادامه داد: هر برنامه ای را باید با توجه به اهدافش ارزیابی کرد تا در نهایت مشخص شود چقدر به هدف آن برنامه نزدیک شده‌ایم.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی بر تقویت ظرفیت شنیدن نظرات مخالف و نقد پذیری تاکید کرد و گفت: ماندگاری موضوعات فرهنگی بستگی به استفاده از هنر دارد.

دکترعلیزاده با اشاره بر اهمیت استفاده از ظرفیت های ادبی و هنری بر لزوم تولید محتوا در مناظرات و همچنین گسترش مسابقات در عرصه بین الملل تاکید کرد.

وی با بیان اینکه مناظرات در حال حاضر فرمی کاملا جدی دارد، گفت: در مناظرات می‌توان از زبان طنز و مزاح نیز استفاده کرد.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی با بیان اینکه بهترین مناظرات در سطح جامعه، در فضاهای عمومی همچون تاکسی صورت می پذیرد، یادآور شد: از دیرباز در فرهنگ ما ایرانیان قهوه خانه‌ها فضایی برای گفت و گو بوده‌اند.

دکترعلیزاده با اشاره بر لزوم آسیب شناسی برنامه‌های مناظره تصریح کرد: اگر آسیب شناسی انجام نشود ممکن است از کیفیت مناظرات کاسته شود و مسابقات مناظره به یک جشنواره تبدیل شود.

وی در پایان با بیان اینکه مسابقات مناظره در آینده می‌توانند موضوعات تخصصی داشته باشند، تصریح کرد: ما باید بتوانیم برای هریک از دوره مسابقات مناظره دانشجویی یک خروجی مناسب داشته باشیم و تولید محتوا کنیم.

همچنین در این نشست، مهدیه شاه نظری مسوول دبیرخانه مسابقات مناظره به ارایه اطلاعاتی از دور ششم مسابقات ملی مناظره دانشجویی که به همت سازمان دانشجویان ایران برگزار شد پرداخت و گفت: بیشتر شرکت کنندگان این مسابقات از میان دانشجویان مقطع کارشناسی بودند.

وی ادامه داد: همچنین نسبت شرکت کنندگان مرد بیشتر از شرکت کنندگان زن و قالب دانشجویان از  دانشگاه های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بوده‌اند.

در ادامه این نشست سایر کارشناسان و عوامل برگزاری این مسابقات از جمله محمد حسین مطهری، رییس کمیسیون شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر مومنی عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی، ملوندی معاون فرهنگی جهاددانشگاهی دانشگاه علامه طباطبایی، توحید اسدی داور مسابقات مناظره به زبان انگلیسی، عادل تقوی رییس سازمان انتشارات جهاددانشگاهی به نقد و بررسی این مسابقات و ارایه پیشنهادهایی همچون به کار گیری و بهره برداری از استعداد شرکت کننده های برتر، گسترش مسابقات در سطح بین المللی و تعامل با اساتید دانشگاه جهت تدوین گزاره های مسابقه پرداختند.


نظر شما :