مدیر فرهنگی جهاددانشگاهی خراسان شمالی:

کارکرد مسابقات مناظره دانشجویی نهادینه‌سازی سبکی نو از گفتمان اسلامی- ایرانی در دانشگاه‌هاست

۲۶ فروردین ۱۳۹۸ | ۱۳:۵۸ کد : ۶۳۶۰ فرهنگی
مدیر فرهنگی جهاددانشگاهی خراسان شمالی کارکرد مسابقات مناظره دانشجویی را نهادینه‌سازی سبکی نو از گفتمان اسلامی- ایرانی در محیط‌‌‌‍ های دانشگاهی دانست.
کارکرد مسابقات مناظره دانشجویی نهادینه‌سازی سبکی نو از گفتمان اسلامی- ایرانی در دانشگاه‌هاست

 

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی خراسان شمالی، الهام آزادزاده در نشست توجیهی هشتمین دور مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران در استان اظهار کرد: هدف در این مسابقات، تحقق مباحثه ای رودرو، منطقی و روشمند بر مبنای تحقیقات علمی با نگاهی نقادانه است.

وی افزود: در این راستا با فراهم سازی محیطی امن برای بیان آزادانه و ناصحانه اندیشه ها در محیط های علمی و دانشگاهی برای تقویت و نهادینه سازی سبک اسلامی و ایرانی تعامل گفتمانی در فضایی آرام، عقلانی و منطقی تلاش شده است.

وی ادامه داد: تلاش می شود با تقویت ساز و کار تولید اندیشه در این مسابقات، به سمت تولید محتوا و گفتمان سازی محتوایی پیش رویم.

آزادزاده در ادامه با تشریح فرآیند مرحله استانی هشتمین دور مسابقات ملی مناظره دانشجویی در استان خراسان شمالی گفت: در این دور از مسابقات 16 تیم از دانشگاه های استان تشکیل شده است و از هفته اول اردیبهشت 97، رقابت‌ها آغاز خواهد شد.

وی با بیان اینکه تیم های رقیب با موضع مخالف و موافق در خصوص گزاره مشخص مناظره می کنند و هر مناظره با حضور اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه داوری می شود، خاطرنشان کرد: تیم برنده مسابقات به مرحله منطقه ای و سپس مرحله کشوری راه خواهد یافت.


( ۱ )

نظر شما :