دکتر شاهوردی خبر داد:

اعلام زمان برگزاری جشنواره رویان/ تمدید مهلت ارسال آثار تا ۹ اردیبهشت

۲۱ فروردین ۱۳۹۸ | ۱۴:۱۸ کد : ۶۲۶۶ پژوهشی تاپ خبر
رییس پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی با اعلام زمان و مکان بیستمین جشنواره بین‌المللی رویان، از تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره تا ۹ اردیبهشت (۲۹ آوریل)، به منظور افزایش انگیزه محققان داخلی برای ارسال آثار تحقیقاتی خبر داد.
اعلام زمان برگزاری جشنواره رویان/ تمدید مهلت ارسال آثار تا ۹ اردیبهشت

 

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی به نقل از ایسنا، دکترعبدالحسین شاهوردی با بیان اینکه مهلت ارسال آثار تحقیقاتی به بیستمین جشنواره بین‌المللی رویان تا ۹ اردیبهشت (۲۹ آوریل) تمدید شده است، گفت: علت اصلی تمدید مهلت آثار، افزایش انگیزه محققان ایرانی برای ارسال مقالات و تحقیقات خود بوده است.

وی درباره این جشنواره اظهار کرد: خداوند را شاکریم که فرصتی به همکارانمان در پژوهشگاه رویان داده تا برنامه‌هایی را در زمینه توسعه دانش "پزشکی تولید مثل" و "سلول‌های بنیادی"، به اجرا دربیاورند و در سال ۹۸ شاهد برگزاری "بیستمین جشنواره بین‌المللی رویان"، "بیستمین کنگره بین‌المللی در زمینه تولید مثل" و "پانزدهمین کنگره بین‌المللی در زمینه سلول‌های بنیادی" باشیم.

رییس پژوهشگاه رویان زمان برگزاری جشنواره بین‌المللی رویان را ۶ تا ۸ شهریور ماه و مکان برگزاری را "سالن همایش‌های رازی" اعلام و تشریح کرد: طی ۲۰ سال گذشته و ضمن برگزاری برنامه‌های علمی، اتفاقات باارزشی رقم خورده و محققان تجربیات بسیار خوبی را به دست آورده‌اند. جشنواره فرصت مناسبی برای نشان دادن توانمندی‌های علمی ما به جامعه علمی بین‌المللی بوده و نگاه محققان خارجی را نسبت به محققان داخل کشور تغییر داده است.

دکترشاهوردی در سخنانی دیگر، حاصل جشنواره فوق را به وجود آمدن اعتماد بین محققان و شکل گرفتن پروژه‌های مشترک، پایان‌نامه مشترک، رفت و آمد محققان به آزمایشگاه‌های یکدیگر در سایه این اعتماد و نیز ارتقای سطح علمی تحقیقات دانست و افزود: به دنبال این اتفاقات، شاهد به چاپ رسیدن نتایج تحقیقات، در قالب مقالات مشترک بین محققان ایرانی و خارجی هستیم.

وی گفت: اولین دوره‌ای که جشنواره رویان را برگزار کردیم، تعداد طرح‌های داخلی و همچنین کیفیت آن‌ها بسیار پایین بود. این در حالی است بعد از برگزاری ۱۹ دوره، وضعیت طرح‌های تحقیقاتی هم از نظر کمی و هم کیفی ارتقا یافته است. در چند سال اخیر شاهد هستیم که برندگان ایرانی جشنواره در کنار برندگان بین‌المللی خوش می‌درخشند که این جای خوشحالی دارد.

رییس پژوهشگاه رویان همچنین با اشاره به اینکه ارتقای صورت گرفته در جشنواره، خودش را در پیشرفت "کلینیک ناباروری رویان" و ارتقای پروتکل‌های درمانی نشان داده است، افزود: ۲۰ سال برگزاری جشنواره همزمان با توسعه دانش سلول‌های بنیادی و پزشکی تولید مثل در کشور بوده و امروزه بیش از ۷۰ مرکز ناباروری در کشور مشغول به کار است.

دکترشاهوردی در رابطه با ویژگی خاصی بیستمین جشنواره بین‌المللی رویان گفت: امسال تلاش بر این بوده در زمینه‌هایی که محققان داخل کشور موفق هستند، بیش از پیش متمرکز شویم و مهمانان تخصصی را نیز بیشتر در زمینه‌هایی که برای محققان کشور چالش‌برانگیز است، دعوت کنیم. خوشبختانه تا به حال تعداد قابل توجهی از مهمانان خارجی پاسخ‌گوی ما بودند و امیدواریم که تا زمان جشنواره شاهد حضور این عزیزان باشیم و جشنواره را با کیفیت بالا برگزار کنیم.

وی همچنین درباره جوایز توضیح داد: امسال دو برنده در بخش "پزشکی تولید مثل" و دو برنده در بخش "سلول‌های بنیادی" معرفی خواهیم کرد و تلاشمان این بوده که در هر زمینه، یک نفر تحقیقات خود را در علوم پایه و یک نفر نیز در علوم بالینی به سرانجام رسانده باشد؛ به این منظور که به هر دوی این علوم به یک میزان توجه شود. همچنین قصد داریم در بخش بین‌المللی، معادل جایزه نقدی که سال گذشته به مهمانان خارجی اهدا کردیم، فرش‌های نفیس کشور را به این عزیزان اهدا کنیم.

رییس پژوهشگاه رویان در پایان ابراز امیدواری کرد تمام محققان، پژوهشگران و دانشجویان کشور که در رشته‌های مرتبط با پزشکی تولید مثل و سلول‌های بنیادی آثاری دارند، آثار خود را تا مهلت عنوان شده به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند و امسال شاهد میزان مشارکت بیشتر محققان داخل کشور باشیم


( ۱ )

نظر شما :