نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام:

نقش جهاددانشگاهی در تحقق شعار سال کلیدی است

۱۹ فروردین ۱۳۹۸ | ۱۵:۳۸ کد : ۶۲۰۸ عمومی تاپ خبر
نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام، با کلیدی دانستن نقش جهاددانشگاهی در تحقق شعار سال، گفت: رونق تولید راه برون رفت از مشکلات اقتصادی و بی‌اثر کردن تحریم‌‌های دشمنان است.
نقش جهاددانشگاهی در تحقق شعار سال کلیدی است

 

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی ایلام، حجت‌الاسلام‌والمسلمین الله‌نور کریمی‌تبار در نشست نوروزی با رییس و اعضای جهاددانشگاهی استان، اظهار کرد: تحقق شعار امسال زمینه‌ساز تحقق شعارهای سال‌های گذشته به صورت کامل است.

وی با بیان اینکه نقش جهاددانشگاهی در این زمینه بی‌بدیل است، تصریح کرد: رونق تولید ارزش پول ملی را بالا می‌برد و ما را از تحریم‌ها عبور می‌دهد.

نماینده ولی‌فقیه در استان با اشاره به سوابق درخشان جهاددانشگاهی در زمینه‌های پژوهشی، فرهنگی و آموزشی ، تصریح کرد: سیل اخیر نشان داد که ورود جهاددانشگاهی و دیگر مراکز علمی و دانشگاهی به موضوع مدیریت درست آب ضروری است.

کریمی‌تبار با بیان اینکه سیل مسیر طبیعی خود را طی می‌کند اما ما انسان‌ها در مسیر آن مانع ایجاد کرده‌ایم، تصریح کرد: در جامعه‌ی ما نعمت‌ آب و خاک وجود دارد که مدیریت صحیح آن نیازمند نگاه علمی است و نیروهای‌ علمی مانند اعضای جهاددانشگاهی که جلوتر را رصد می‌کنند می‌توانند در این زمینه نقش‌آفرینی شایسته‌ای داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه هم در خشکسالی و هم در ترسالی به سد نیازمندیم، به تلاش‌های مرحوم هاشمی رفسنجانی و نگاه باز آن مرحوم در این مقوله اشاره کرد و گفت: امیدواریم از سیل اخیر درس بگیریم و در کارها، به آینده توجه لازم داشته باشیم.

امام جمعه ایلام با اشاره به اهمیت ماه شعبان و ضرورت بهره‌گیری از لحظات آن، گفت: روزه‌داری در این ماه‌ها کمک می‌کند تا عادت‌هایی را که برای معیشت ما مضر هستند را از زندگی بزداییم.

 مهندس سیدغلامرضا حسینی رییس جهاددانشگاهی واحد استان ایلام، نیز با اشاره به ظرفیت‌های عظیم این نهاد، اظهار کرد: از تمام این ظرفیت‌ها برای تحقق شعار سال بهره خواهیم گرفت.

 

 


نظر شما :