دکترطیبی در تشریح برنامه‌های سال ۹۸ خبر داد:

ایجاد گروه‌های جهادی برای کمک‌ به مردم در شرایط سخت/ راه اندازی سازمان آموزش های مهارتی توسط این نهاد

۱۷ فروردین ۱۳۹۸ | ۱۹:۵۹ کد : ۶۱۶۴ عمومی تاپ خبر
رییس جهاددانشگاهی در تشریح برنامه‌های سال ۹۸ این نهاد از برگزاری یک نمایشگاه از دستاوردها مرتبط با رونق تولید، برگزاری و اجرای برنامه تلویزیونی و راه‌اندازی یک شبکه اجتماعی مرتبط با توسعه و پیشرفت، و حل معضلات کشور خبر داد .
ایجاد گروه‌های جهادی برای کمک‌ به مردم در شرایط سخت/ راه اندازی سازمان آموزش های مهارتی توسط این نهاد

 

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی ، دکترحمیدرضا طیبی در مراسم آغاز سال ۱۳۹۸ جهاد دانشگاهی که ۱۷ فروردین ماه در پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری برگزار شد، ابتدا از درگذشتگان سیل در کشور یاد کرد و با اشاره به نقش تأثیرگذار جهاد دانشگاهی در برنامه پیشرفت و توسعه کشور، اظهار کرد: این نقش را از طریق نوشتن برنامه‌های توسعه جهاد و تلاش برای تأمین منابع آنها و نیز گرفتن نقش و مأموریت از نظام و تأمین منابع مالی آنها دنبال می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون در حال اجرای برنامه ششم توسعه جهاد دانشگاهی هستیم، افزود: به دنبال اجرا کردن مصوبه مربوط به نقش جهاد دانشگاهی در نقشه جامع علمی کشور نیز هستیم و خوشبختانه بودجه ما در سال ۹۸ افزایش یافته است.

رییس جهاد دانشگاهی همچنین به دیدار جهادگران نسل انقلاب جهاد دانشگاهی با مقام معظم رهبری اشاره کرد و ضمن تاکید بر تأثیرگذاری آن جلسه بیان کرد: پیامد خوب جلسه فوق دیدار با وزرا و رؤسای سازمان‌های مختلف بود و از این دیدار دو نتیجه بسیار خوب حاصل شد.

دکترطیبی تشریح کرد: ابتدا آنکه مقام معظم رهبری در دیداری که با دو تن از مسؤولان ارشد کشور داشتند، به نقش جهاد دانشگاهی در حل مشکلات و کاهش وابستگی‌ها اشاره کردند و نیز فرمودند که نظر جهاد دانشگاهی در پیگیری موارد فوق پرسیده شود. همچنین به دنبال این نظر مثبت، ۳۱ طرح فناورانه برای کاهش وابستگی، به جهاد دانشگاهی سپرده شده و مجموع ۱۵ میلیون یورو معادل ۱۵۰ میلیارد تومان به آنها اختصاص داده شد.

وی در همین زمینه به رونمایی از ۱۰ طرح فناورانه جهاد دانشگاهی در سال گذشته با حضور معاون اول رئیس جمهور و معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری اشاره کرد و افزود: برنامه‌ریزی شده که اردیبهشت امسال جلسه‌ای را با اعضای هیئت دولت داشته باشیم تا آنها مسئولیت‌های بیشتری نیز در جهت توسعه و پیشرفت کشور به ما بدهند. ضمن آنکه معاون علمی رئیس‌جمهور نیز تاکید داشتند طرح‌های ۵۰-۵۰ سریع‌تر اجرا شود.

رییس جهاد دانشگاهی همچنین از برنامه این سازمان برای برگزاری یک نمایشگاه از دستاوردها مرتبط با رونق تولید خبر داد و گفت: تلاش می‌کنیم طرح‌های سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی نیز ادامه پیدا کنند.

وی درباره آموزش و اشتغال تصریح کرد: باید سازمان آموزش‌های مهارتی را ایجاد کنیم.

دکترطیبی اظهارکرد: همچنین باید گروه‌های جهادی را تشکیل دهیم تا در شرایط سخت کشور به فکر مردم و به ویژه مستمندان باشند، ضمن آنکه در زمان پیش آمدن بلایای طبیعی بتوانند انجام وظیفه کنند.

وی همچنین به برنامه جهاد دانشگاهی برای تشکیل سریع‌تر پژوهشکده مطالعات میان‌رشته‌ای قرآن کریم و نیز تشکیل مرکز مطالعات در خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اشاره کرد و گفت: باید فعالیت‌هایمان را از سمت کارهای ترویجی به سمت فعالیت‌های علمی و فناورانه متمرکز بر حل مشکلات کشور سوق دهیم و نیز از ظرفیت رسانه‌ای خود در جهت نقد علمی و عالمانه و منصفانه مسائل بهره بگیریم.

دکترطیبی اضافه کرد: همچنین به دنبال اجرا و برگزاری یک برنامه تلویزیونی و نیز راه‌اندازی یک شبکه اجتماعی در راستای حل مشکلات و پیگیری مسائل پیشرفت کشور هستیم.

وی همچنین در پایان اظهار کرد: در حوزه بین‌الملل نیز قصد داریم نمایشگاه توانمندهای جهاد دانشگاهی در عراق، سوریه و لبنان برگزار کنیم.


( ۱ )

نظر شما :