اولین اردوی دانشجویی زیست بوم در منطقه تالاب کجی نهبندان برگزار شد

۲۲ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۹:۲۶ کد : ۵۹۹۴ فرهنگی
معاون فرهنگی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی اظهار کرد: بازدید دانشجویان دانشگاه‌های بیرجند از تالاب کجی نهبندان در قالب طرح ملی «اردوهای زیست بوم» به همت سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی استان برگزار شد.
اولین اردوی دانشجویی زیست بوم در منطقه تالاب کجی نهبندان برگزار شد

 

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی، حمید مرادی معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی استان گفت: اولین اردوی دانشجویی زیست بوم در قالب سومین دوره طرح ملی «زیست بوم ایران» به همت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی، امور دانشجویی و فرهنگی مؤسسه علمی و کاربردی، سازمان دانشجویان ایران و اداره کل محیط زیست خراسان جنوبی با حضور 25 نفر از دانشجویان دختر دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی بیرجند برگزار شد.

وی افزود: هدف از برگزاری این اردو را آشنایی بیشتر دانشجویان با زیست‌گاه پرندگان، بازدید علمی و فرهنگی از محیط زیست و آشنایی با تالاب منحصر به فرد «کجی» در استان دانست.

مرادی اظهارکرد: تالاب کجی نمکزار نهبندان واقع در جنوبی‌ترین نقطه استان و 75 کیلومتری نهبندان در حاشیه جاده نهبندان به بیرجند واقع شده است و یکی از شگفتی‌های طبیعت و بزرگترین شاهکارهای خلقت است که هر ساله پذیرای تعداد زیادی از گردشگران می‌باشد.

وی بیان کرد: مساحت این تالاب 22 هزار هکتار و 765 مترمربع است و با توجه به بارندگی‌های اخیر در استان به صورت کامل پر آب شده است.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی بیان کرد: در این تالاب پرندگان مهاجر از مناطق سیبری به این منطقه کوچ می‌کنند که می‌توان به زاغ بور، هوبره و فلامینگو اشاره کرد و همچنین زیستگاه 10 گونه خزنده نظیر دشتی، جعفری، پلنگی و مارهای قیطانی است.

 


( ۱ )

نظر شما :