رونمایی از کتاب «مهارت‌های زندگی» در جهاددانشگاهی اصفهان

۲۱ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۰:۵۵ کد : ۵۹۶۲ فرهنگی
مراسم رونمایی از کتاب "مهارت‌های زندگی در اندیشه و کلام بزرگان علم و دین" در معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی اصفهان ۱۹ اسفندبرگزار شد.
رونمایی از کتاب «مهارت‌های زندگی» در جهاددانشگاهی اصفهان

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان، دکتر بتول بصیری 19 اسفند در مراسم رونمایی از کتاب "مهارت‌های زندگی در اندیشه و کلام بزرگان علم و دین" که در معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی اصفهان برگزار شد در خصوص مهارت‌های زندگی ایرانی- اسلامی، اظهار کرد: کتابی که معرفی می‌کنم مهارت‌های زندگی در اندیشه و کلام بزرگان علم و دین است.

مولف کتاب "مهارت‌های زندگی در اندیشه و کلام بزرگان علم و دین" گفت: تلاش کردم در تالیف این کتاب از منابع موثق عربی و احادیث استفاده کنم تا بتوانم مهارت‌های ایرانی- اسلامی مورد نیاز جامعه را تبیین کنم.

وی ادامه داد: همیشه جرقه‌ای در اندیشه من بود از کلام رهبر معظم انقلاب که فرمودند علوم انسانی باید اسلامی سازی شود، چون اکثر کتاب‌های را هم که خودم در دوره دکتری می‌خواندم ترجمه کتاب‌های خارجی بود.

مولف این کتاب افزود: پیش از این به من گفته بودند چاپ کتاب در انتشارات جهاد دانشگاهی ساده نیست و به سختی می‌پذیرند کتابی را به چاپ برسانند اما بعد از مراجعه به جهاد دانشگاهی و داوری کتاب، از چاپ آن استقبال کردند.

بصیری تاکید کرد: رویکرد این کتاب بیشتر تطبیقی و بومی سازی مسایل اجتماعی و مهارت‌های زندگی بوده است. متاسفانه گاهی برای آموختن مهارت‌های زندگی، به فرهنگ غرب نگاه می‌کنیم. برخی از مهارت‌های زندگی در غرب، با فرهنگ ایرانی سازگار نیست. بنابرین این کتاب در تلاش بوده تا مهارتهایی در تناسب با ارزش‌های ایرانی تدوین کند. به همین دلیل بسیار بر احادیث تکیه شده است.

وی بیان کرد: پیشنهاد می کنم این کتاب در قالب دو واحد درس اختیاری در دانشگاه‌ها تدریس شود.

گفتنی است؛ کتاب "مهارت‌های زندگی در اندیشه و کلام بزرگان علم و دین" ویژه معلمان، مشاوران، دانشجویان و علاقمندان توسط انتشارات جهاد دانشگاهی واحد اصفهان منتشر شده است.


( ۱ )

نظر شما :