آغاز ثبت نام مرحله استانی هشتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران در اردبیل

۲۸ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۳:۴۳ کد : ۵۴۰۰ فرهنگی
دبیر اجرایی هشتمین دوره مسابقات مناظره دانشجویان اردبیل از آغاز ثبت نام مرحله استانی این دوره از مسابقات در دانشگاه‌های استان خبر داد.
آغاز ثبت نام مرحله استانی هشتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران در اردبیل

 

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان اردبیل، ابراهیم عزیززاده با اعلام این خبر افزود: ثبت نام مرحله استانی هشتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران در دانشگاه‌های استان اردبیل همزمان با ایام الله مبارک دهه فجر شروع شده است و تا اواخر فروردین ماه سال آینده ادامه خواهد داشت.

وی بیان کرد: این سری از مسابقات با شرکت کلیه دانشجویان دانشگاه‌های استان اردبیل اعم از خواهر و برادر در قالب تیم‌های 4 نفره (2 نفر سخنران و 2 نفر محقق) در راستای رشد و شکوفایی فرهنگ گفتگو و تقویت روحیه حق و حق طلبی، اجرا می‌گردد.

وی رشد و توسعه علم و دانش و زمینه سازی در جهت یادگیری اصیل، عمیق و پایدار و آشنایی و مباحثه دانشجویان با مباحث روز اجتماعی، علمی و فرهنگی و قدرت استدلال و استنباط مطالب و گزاره ها و بیان آن را از اهداف برگزاری این مسابقه عنوان کرد.

دبیر اجرایی هشتمین دوره مسابقات مناظره دانشجویان اردبیل با اشاره به اینکه مسابقات ملی مناظره فرصتی برای یادگیری است، اظهار کرد: در این دوره از مسابقات به توانایی تیم ها در استدلال و بیان گزاره ها توجه می شود و حق و باطل بودن مواضع، تاثیری در روند مسابقه و داوری ها نخواهد داشت.

عزیززاده با بیان اینکه هر مسابقه توسط سه نفر از اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی داوری می‌شود، یادآور شد: مسابقه در هر مرحله حذفی است و این شیوه تا رسیدن دو گروه به مرحله نهایی ادامه می یابد و گروه‌های برتر به مرحله منطقه‌ای و و در صورت موفقیت به مرحله کشوری راه پیدا می‌کنند.

وی افزود: دانشجویان علاقه‌مند به شرکت در این مسابقه می‌توانند برای ثبت نام به دفتر معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل واقع در دانشگاه محقق اردبیلی جنب دانشکده علوم انسانی و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر به دفاتر فرهنگی دانشگاه‌های سراسر استان مراجعه و یا با شماره تلفن 33510500 – 045 تماس حاصل نمایند.

گفتنی است؛ مرحله استانی مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران در اردبیل برای چهارمین سال متوالی توسط جهاددانشگاهی واحد اردبیل در دانشگاه‌های استان برگزار و به دانشجویان شرکت کننده گواهی معتبر و به تیم‌های برگزیده جوایز ویژه اهدا می‌شود.

 


نظر شما :