به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی؛

مراسم تقدیر از سرباز کوچک امام(ره) برگزار می شود

۲۴ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۳:۱۴ کد : ۵۳۴۰ فرهنگی
به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و به همت معاونت فرهنگی سازمان جهاددانشگاهی تهران، از سرباز کوچک امام(ره)( مهدی طحانیان) در دانشگاه تهران تقدیر می شود.
مراسم تقدیر از سرباز کوچک امام(ره) برگزار می شود

 

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و به همت معاونت فرهنگی سازمان جهاددانشگاهی تهران و با همکاری معاونت فرهنگی دانشگاه تهران و برخی از نهادهای دانشگاه تهران؛ نشست با سرباز کوچک امام(ره)(مهدی طحانیان) و تقدیر از وی یکشنبه28 بهمن  از ساعت 10 تا 12 در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران برگزار می شود.

آزاده سرافراز مهدی طحانیان کسی است که در سنین نوجوانی عازم جبهه های حق علیه باطل شده بود و با شجاعت ، حاضر جوابی‌ها و خنده‌هایش"عدنان خیرالله" وزیر دفاع صدام را در دوران جنگ تحمیلی به تحیر وا داشت. علاوه بر این، برای اینکه خبرنگار زن خارجی بتواند با او مصاحبه کند او را وادار به حفظ حجاب کرده است.

پیرامون زندگی و خاطرات مهدی طحانیان  که دانش آموخته رشته علوم سیاسی دانشگاه تهران است تا کنون دو اثر به چاپ رسیده است،"تمام سیزده سالگی ام "و "سرباز کوچک امام(ره)" .

درکتاب سرباز کوچک امام (ره) که مورد توجه رهبر معظم انقلاب اسلامی قرار گرفته است ،خاطرات دوران اسارت آقای مهدی طحانیان در سنین نوجوانی در زندان‌های رژیم بعث عراق (۱۳۶۱ تا ۱۳۶۹) روایت شده است.

دربخشی از تقریظ رهبر معظم انقلاب اسلامی بر این کتاب آمده است:
   سرگذشت این نوجوان شجاع و با هوش و صبور در اردوگاه‌های اسارت، یکی از شگفتی‌های دفاع مقدس است؛ ...خوب است سست‌پیمان‌های مغلوب‌دنیاشده، نگاهی به امثال این نوشته صادقانه و معصومانه بیندازند، شاید رحمت خدا شامل آنان شود.


نظر شما :