دکتر علی لاریجانی:

به توانایی جهاددانشگاهی بیش از این اعتماد کنید

۲۱ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۸:۱۶ کد : ۵۲۹۸ عمومی تاپ خبر
رییس مجلس شورای اسلامی در حاشیه هشتمین جلسه شورای اداری استان بر توانمندی و صلاحیت جهاد دانشگاهی برای رفع مشکلات استان قم تاکید کرد و افزود جهاددانشگاهی سابقه خوبی در کشور دارد و باید به این نهاد انقلابی بیش از این اعتماد کرد.
به توانایی جهاددانشگاهی بیش از این اعتماد کنید

 

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان قم ، رییس مجلس شورای اسلامی در هشتمین جلسه شورای اداری استان قم گفت: تحریم ها و فشارهای اقتصادی وجود دارد اما ضعف های کنونی باید علاج شود و به آن به عنوان یک فرصت نگاه شود و قبول کنیم در حوزه اقتصادی نواقصی وجود دارد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد:باید پذیرفت کشور در حوزه مباحث اقتصادی مشکل دارد و در تمام زنجیره‌های تولید کشور وابستگی به خارج وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: قم شهری زائرپذیر است و باید زمینه استقرار زائران در قم به بهترین شکل فراهم شود،توسعه گردشگری در قم چرخش مالی و اقتصادی خوبی را به وجود می آورد.

لاریجانی افزود: مصوبه شورای معادن به استان ها واگذار شد تا معادن فعال شود و تلاش اقتصادی خوبی صورت بگیرد، هر بستری که زمینه اشتغال و تسهیل سرمایه گذاری را فراهم کند جزء راهبردهای اصلی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: قم قطب صنعتی است در این ارتباط کمیته ای تصویب شد تا مشکلات مالی واحدهای صنعتی مورد پیگیری جدی قرار بگیرد و بر اساس آئین نامه بانک مرکزی از ظرفیت های لازم حمایت شود.

وی گفت:همچنین توسعه دولت الکترونیک جهت کاهش فساد و رانت اداری ضروری است، زیرساخت‌هایی در این زمینه ایجاد شده اما هنوز ارتباط و تعامل درستی بین سامانه‌های دولت الکترونیک برای استفاده عموم مردم شکل نگرفته است.

لاریجانی عنوان کرد:از طرفی حجم وسیع بافت‌های فرسوده قم بهبود پیدا کند و ساخت و ساز رونق بگیرد.

وی متذکر شد:قانون هوای پاک باید مورد توجه مدیران در استان ها قرار بگیرد و با حضور کارشناسان آلودگی های برخی از واحدهای صنعتی کاسته شود،کارخانجات به واسطه مشکلات زیست محیطی بر زمین نمانند و مشکلات آلودگی آن ها حل شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد:قم در بسیاری از عرصه ها می تواند پیشتاز باشد در جهت تسهیل امور مردم تلاش شود تا آن ها از رفاه برخوردار باشند.

وی گفت: یکی از دغدغه های جدی حمل و نقل عمومی است به خصوص در زمینه گازسوز کردن وسایل حمل و نقل باید اقدام شود در این باره 25 درصد از نیازهای ما در حوزه حمل و نقل حل خواهد شد.

دکتر لاریجانی اظهار کرد: با نگاهی کارشناسی،الویت های پروژه ای در قم همانند قطار تهران- قم –اصفهان، مترو و منوریل احصاء شود تا بتوان این پروژه های نیمه کاره را تکمیل کرد.

وی پرداختن به مسئله ریزگردها، کشت های گلخانه ای، آموزش های فنی و حرفه ای، سرمایه گذاری های خرد، حمل و نقل و انرژی و بافت فرسوده شهر را از جمله دیگر مسائل استان قم برشمرد و از مدیران ارشد استان کوشش هرچه بیشتر در جهت رفع مسائل استان را خواستار شد.

گفتنی است، در حاشیه هشتمین جلسه شورای اداری استان دکتر علی لاریجانی در گفتگو با استاندار و رئیس جهاد دانشگاهی استان قم، بر توانمندی و صلاحیت جهاد دانشگاهی برای رفع مشکلات استان تاکید کرد و افزود جهاد دانشگاهی سابقه خوبی در کشور دارد و باید به این نهاد انقلابی بیش از این اعتماد کرد.

 


نظر شما :