رییس سازمان انرژی اتمی:

ایثار و آرمان‌طلبی باعث پیشرفت سریع نسل جوان می‌شود

۰۸ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۰:۴۸ کد : ۵۰۱۰ عمومی تاپ خبر
دکتر صالحی گفت: عنصر ایثار و آرمان‌طلبی به همراه عناصر مادی را وقتی در جوانان به هم نزدیک کنیم، مسیر پیشرفت خیلی سریع طی خواهد شد.
ایثار و آرمان‌طلبی باعث پیشرفت سریع نسل جوان می‌شود

 

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی قزوین؛ فرشاد پیله‌چی رییس جهاددانشگاهی قزوین با دکترعلی‌اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی 7 بهمن ماه ، در محل این سازمان دیدار کرد.

پیله‌چی در این نشست با تأکید بر حوزه پژوهشی جهاددانشگاهی به‌عنوان مهم‌ترین بخش این مجموعه بیان کرد: در جهاددانشگاهی پژوهش‌ها باید کاربردی بوده و پیوست عملی و اقتصادی داشته باشد، مانند رویان و دیگر اتفاقاتی که در مراکز جهاددانشگاهی سراسر کشور رخ داده است.

وی افزود: ما نیز در قزوین در حوزه پژوهشی فعالیت‌های ویژه‌ای داشتیم که مرکز خدمات تخصصی هنر و معماری یکی از این موارد است، همچنین در بخش درمانی، مرکز درمان ناباروری با توصیه دانشگاه علوم پزشکی راه‌اندازی شده که بیش از 600 فرزند در این مرکز متولدشده‌اند.

پیله‌چی با اشاره به دیگر حوزه‌های درمانی عنوان کرد: با کمک دانشگاه علوم پزشکی به حوزه سرطان ورود کردیم و در آینده‌ای نزدیک مرکز غربالگری را با همکاری بیمارستان ولایت راه‌اندازی خواهیم کرد.

رییس جهاددانشگاهی قزوین به پتانسیل استان اشاره کرد و ادامه داد: با توجه به اینکه سند آمایش علم و فناوری استان توسط تیم جهاددانشگاهی تدوین شده است، به کمک همین سند موضوعات مختلف پژوهشی را رصد کردیم و با توجه به اینکه مراکزی همچون چشمه نور در قزوین واقع شده ، موضوع هسته ای را به عنوان یک موضوع پژوهشی به منظور فعالیت انتخاب کردیم.

در ادامه عضو شورای پژوهشی جهاددانشگاهی مطالبی را در مورد فعالیت های هسته ای ارائه کرد.

دکترعلی‌اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی ایران در ادامه این دیدار با اشاره به جنگ‌های صورت گرفته در گذشته بین اعراب و اسرائیل و شکست‌های اعراب گفت: با مطالعه‌ای که بر روی این جنگ‌ها داشتم به این تحلیل رسیدم که عامل اصلی پیروزی ایمان به خدا بوده است زیرا در عکس‌های منتشرشده از سربازهای اسرائیلی مناجات با تورات دیده می‌شود ولی در سنگرهای اعراب که مسلمان هم بودند مشروبات الکلی و کتاب‌ها و مجلات مبتذل دیده می‌شد.

وی با اشاره به انقلاب اسلامی ایران ادامه داد: این انقلاب با ایمان به خدا به پیروزی رسید و با این انقلاب توقع داریم که کشور به مدارج بالا برسد، زیرا که انقلاب بستر آن را آماده کرده است.

رییس سازمان انرژی اتمی به جوانان اشاره کرد و افزود: عنصر ایثار و آرمان‌طلبی به همراه عناصر مادی را وقتی در جوانان به هم نزدیک کنیم، مسیر پیشرفت خیلی سریع طی خواهد شد و به دلیل عدم وجود مدیریت صحیح، پیشرفت سریع نیز اتفاق نیفتاده است.

صالحی با اشاره به فعالیت‌های جهاددانشگاهی اظهار کرد: کار شما در جهاددانشگاهی بسیار سخت است زیرا باید در کار پژوهشی شما ثروت و کسب آن دیده شود.

پس‌ازاین نشست پیله‌چی به همراه معاونان خود از برخی بخش‌های سازمان انرژی اتمی ایران بازدید کردند.


( ۲ )

نظر شما :