به همت سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی استان مرکزی:

جلسه هماهنگی تولید کتاب صوتی در جشنواره کتاب گویا برگزار شد

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۵:۳۵ کد : ۴۸۷ فرهنگی
به همت سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی استان مرکزی، جلسه هماهنگی تولید کتاب صوتی در جشنواره کتاب گویا ۳۰ اردیبهشت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان مرکزی، دومین دوره جشنواره کتاب گویا که به همت سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی در آذر ماه 96 کار خود را آغاز کرده بود، بعد از استقبال خوب دانشجویان دانشگاه های استان مرکزی و داوری 76 اثر دانشجویی نهایتا 5 اثر برگزیده انتخاب گردید، که با توجه به آثار برگزیده و نفرات برتر این جشنواره کمیته علمی این مسابقات تشکیل شد و تصمیم به پیاده سازی کتاب فاطمه فاطمه است اثر دکتر علی شریعتی شد. شریعتی در این کتاب، مخاطب خود را زنانی می‌داند که به دنبال الگوگیری از شخصیت حضرت زهرا (س) هستند. او توجه بیش از اندازه به نقل کرامات و بی‌توجهی به آنچه باید از فاطمه آموخت را مورد انتقاد قرار داده است.
«فاطمه، فاطمه است» این گویاترین عبارتی ست که می توان برای توصیف یک فرا قهرمان زن به کار برد در عین حال مبهم است چرا که فاطمه بودن یک خاصیت منحصر به فرد است. اما وقتی این خاصیت شناسانده شود روح تمام زنان و مادران رنگی دیگر می گیرد. رنگ انسانیت، حق جویی، مهر و همه خوبی‌هایی که می‌توان در وجود اشرف مخلوفات الهی یافت.
دومین جلسه شورای علمی جشنواره کتاب گویا در سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی استان مرکزی تشکیل شد که در این جلسه به توضیحاتی در خصوص این کتاب پرداخته شد و سرفصل هایی از کتاب که در بین نفرات برتر جشنواره کتاب گویا واگذار گردید تا با تمرین و ممارست بیشتر و زمان بندی هر فصل  شروع تولید کتاب صوتی این جشنواره را داشته باشند.


( ۱ )

نظر شما :