تفاهم نامه همکاری بین جهاددانشگاهی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان منعقد شد

۳۰ دی ۱۳۹۷ | ۱۷:۳۳ کد : ۴۸۱۲ فرهنگی
با هدف گسترش همکاری‌های مشترک، تفاهمنامه همکاری بین جهاددانشگاهی اردبیل و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان منعقد شد.
تفاهم نامه همکاری بین جهاددانشگاهی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان منعقد شد

 

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل، رئیس جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل درنشست انعقاد این تفاهم‌نامه با تأکید بر اهمیت گردشگری به عنوان محور توسعه استان افزود: توسعه و بهره‌برداری از ظرفیت‌های استان همکاری و حمایت دستگاه‌های اجرایی را می طلبد. 

مهران اوچی اردبیلی راه‌اندازی مرکز درمان ناباروری را از اقدامات مهم جهاددانشگاهی استان برای رفع نیاز استان عنوان و اظهار کرد: با فعالیت این مرکز که در توسعه گردشگری سلامت استان نقش اساسی دارد مشکلات بسیاری از زوجین نابارور استان و کشورهای همسایه حل شده است.

وی ادامه داد: با احداث و راه اندازی مجمتع درمانی سلامت که از اولویت برنامه‌های جهاددانشگاهی اردبیل است می‌توان به فعالیت‌های بهداشتی، درمانی و گردشگری استان توسعه داد چرا که ایجاد این مجتمع علاوه بر ایجاد فضای مناسب و استاندارد برای ارائه خدمات درمان ناباروری، زمینه ورود این جهاددانشگاهی به حوزه سلول درمانی و مطالعه و ارائه خدمات درمانی بیماری سرطان را نیز فراهم می‌کند.

رییس جهاددانشگاهی استان اردبیل با اشاره به اینکه نیمی از گردشگران ورودی از مرز بیله‌سوار به قصد بهره‌مندی از خدمات پزشکی وارد استان می‌شوند، بیان کرد: این نهاد به عنوان نهاد علمی و انقلابی با توجه به نیازسنجی و برنامه‌ریزی مناسب می‌تواند نسبت به ساماندهی حوزه گردشگری اقدام و بر توسعه توریسم سلامت در استان تاثیرگذار باشد.

اوچی اردبیلی ارائه آموزش‌های مهارت محور را از اهداف آموزشی این نهاد عنوان و یادآور شد: جهاددانشگاهی با گسترش و راه‌اندازی مراکز آموزشی جهاددانشگاهی در مرکز و شهرستان های استان به دنبال مهارت افزایی، اشتغالزایی و کمک به چرخه توسعه‌ای استان است و آمادگی  برگزاری دوره های آموزشی مورد نیاز دستگاه های اجرایی را دارد.

در این نشست مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل با بیان اینکه جهاددانشگاهی در انجام ماموریت‌های محوله در حوزه‌های تحقیقاتی، پژوهشی و آموزشی نسبت به سایر نهادها موفق عمل کرده است، گفت: خلاء‌ها و نیاز‌های مختلف جامعه و کشور به همت این نهاد انقلابی و با ارائه برنامه‌های عملیاتی برطرف شده است و در حال حاضر به سمت فتح قله‌های پیشرفت حرکت می‌کند.

سیدناصر اسحاقی جهاددانشگاهی را نهادی کارآمد و مورد اعتماد در کشور و استان عنوان و اظهار کرد: جهاددانشگاهی به عنوان عضو شورای فرهنگ عمومی می‌تواند از ظرفیت اعضا و دستگاه‌های اجرایی استان و پتانسیل‌های اجتماعی و معتمدین شهری برای تحقق اهداف بهره‌مند شود.

وی با بیان اینکه اقدامات جهاددانشگاهی در زمینه سلامت و درمان ناباروری در کشور محسوس و مؤثر است، تصریح کرد: با توجه به همت این نهاد در این حوزه، نتایج فعالیت‌های آن در استان ملموس و ارزشمند است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل با اشاره به اینکه اقدامات مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی مصداق آیه 32 سوره مائده «مَنْ أَحْیاها فَکَأَنَّما أَحْیَا النَّاسَ جَمِیعاً» است، اضافه کرد: این مرکز مطابق این آیه که هرکس، انسانى را زنده کند چنان است که گویی همه مردم را زنده کرده، عمل می‌کند.

اسحاقی با بیان اینکه باید برای توسعه فعالیت‌های مرکز درمان ناباروری در استان تلاش و از هیچ همتی دریغ نکرد، افزود: با توجه به اهداف والای جهاددانشگاهی در حوزه سلامت باروری، انتظار می‌رود مجهزترین مرکز درمانی استان در اختیار این مرکز قرار گیرد تا مناسب‌ و قابل قبول ترین شکل به مردم خدمت کند.

وی با اشاره به اینکه برای پیشبرد اهداف توسعه‌ای مرکز درمان ناباروی جهاددانشگاهی استان باید از ظرفیت‌های استانی استفاده شود و مسئولان حمایت و همکاری های لازم را انجام دهند، بیان کرد: با انعکاس عملکرد جهاددانشگاهی به جامعه منعکس و با اعتمادسازی بیشتر در جامعه می‌توان از ظرفیت‌های خیرین استفاده کرد تا مسیر تحقق اهداف مرتفع شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل به تاثیرات مثبت و موفق فعالیت‌های آموزشی این نهاد اشاره و تصریح کرد: جهاددانشگاهی اردبیل با برگزاری کارگاه و دوره های زبان آذری می تواند استان را به عنوان قطب آموزش زبان آذری  تبدیل کند.

 


نظر شما :