رییس پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی:

۱۰ درصد از زوج های ایرانی نابارورند/ ۷۰ - ۸۰ درصد ناباروری ها درمان می شود

۲۵ دی ۱۳۹۷ | ۱۰:۲۰ کد : ۴۶۹۳ پژوهشی
دکترعبدالحسین شاهوردی با بیان اینکه حدود ۱۰ درصد از زوج های ایرانی نابارور هستند، اظهار کرد: با پیشرفت هایی که در علوم مربوط به نازایی و ناباروری توسط محققان، پژوهشگران و پزشکان داخلی به وجود آمده است، امروزه بیش از ۷۰ تا ۸۰ درصد از زوج های نابارور مشکل آنها حل شده است.
۱۰ درصد از زوج های ایرانی نابارورند/ ۷۰ - ۸۰ درصد ناباروری ها درمان می شود

 

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، دکترعبدالحسین شاهوردی گفت: در حال حاضر بیش از 70 مرکز درمان ناباروری در کشور توسط مجموعه جهاددانشگاهی، وزارت بهداشت و درمان و بخش خصوصی فعال است و در زمینه درمان ناباروری به مردم عزیز خدمات تخصصی و فوق تخصصی ارایه می دهند.

وی با بیان اینکه حدود 10 درصد از زوج های ایرانی نابارور هستند، اظهار کرد: با پیشرفت هایی که در علوم مربوط به نازایی و ناباروری توسط محققان، پژوهشگران و پزشکان داخلی به وجود آمده است، امروزه بیش از 70 تا 80 درصد از زوج های نابارور مشکل آنها حل شده است.

رییس پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی با بیان اینکه خوشبختانه کشور ما جایگاه و موقعیت بسیار بالایی در حوزه درمان ناباروری پیدا کرده است تصریح کرد: بیش از 70 تا 80 درصد از این گروه نابارور، با تکنیک های مختلف و درمان هایی که با صلاحدید پزشکان مربوط صورت می گیرد، توانسته اند پاسخ بگیرند و مشکل ناباروری خود را حل کرده اند.

دکترشاهوردی همچنین اظهار داشت: ناباروری یکی از موضوعات روز و مورد نیاز کشور است، خوشبختانه کشور ما به موقع به این مبحث ورود کرد و در حال حاضر هم به جایگاه خوبی دست یافته ایم. چراکه بیماران در سال ۱۳۶۰ مجبور بودند برای مداوا به خارج از کشور سفر کنند و در ایران فقط خدمات تخصصی ارائه می شد و جنبه تحقیقاتی نداشت.

وی اظهار داشت: امروزه پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی در زمینه ناباروری و سلول درمانی به توفیقات خوبی دست پیدا کرده است و در این زمینه موفقیت هایی خوبی حاصل شده است.

رییس پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی با اشاره به آخرین فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی در رویان، تصریح کرد: در زمینه سلول درمانی، کارهای تحقیقاتی در زمینه کارآزمایی بالینی شروع شده است که امیدواریم این تحقیقات به بار بنشیند.

 

 

 

 


نظر شما :