رییس جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان:

جهاددانشگاهی نباید در حوزه فرهنگی فقط مجری باشد/ این نهاد در زمینه مسایل فرهنگی تولید فکر کند

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۲:۳۳ کد : ۴۶۸ فرهنگی
مدیر کل دفتر مطالعات فرهنگی جهاددانشگاهی، ۲۶ اردیبهشت با حضور در واحد صنعتی اصفهان از نزدیک با فعالیت های مختلف معاونت فرهنگی و گروه نیازسنجی و مطالعات فرهنگی واحد آشنا شدند و رییس جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان در جریان این بازدید گفت: جهاددانشگاهی نباید در حوزه فرهنگی فقط مجری باشد و باید در زمینه مسایل فرهنگی تولید فکر کند.
جهاددانشگاهی نباید در حوزه فرهنگی فقط مجری باشد/ این نهاد در زمینه مسایل فرهنگی تولید فکر کند

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان، رییس واحد در این دیدار گفت: باید واحدهای فعال جهاددانشگاهی در برنامه ریزی مسایل فرهنگی نقش پررنگ تری داشته باشند و این امر علاوه بر این که باعث برنامه ریزی واقع بینانه تری خواهد شد، تعامل بین واحدها را هم تقویت می کند.
مهندس تیموری با تاکید بر ضرورت توجه بیشتر به نظرات واحدها در حوزه فرهنگی، ارتباط دفتر مرکزی با واحدها در حوزه فرهنگی را ضعیف دانست و ابراز امیدواری کرد این ارتباط بهبود یابد.
وی افزود: جهاددانشگاهی نباید در حوزه فرهنگی فقط مجری باشد و باید در زمینه مسائل فرهنگی تولید فکر کند و از این دیدگاه، مطالعات فرهنگی اهمیت می یاید.
در ادامه احمد پایداری معاون فرهنگی واحد گزارشی از ظرفیت ها، برنامه های انجام شده و در دست اجرای معاونت فرهنگی ارائه نمود و بر همکاری متقابل دفتر نیازسنجی و مطالعات فرهنگی دفتر مرکزی و گروه نیازسنجی و مطالعات فرهنگی واحد تاکید نمود.
مدیر گروه نیازسنجی و مطالعات فرهنگی واحد نیز اختصاص ضمن ارایه گزارشی از فعالیت های انجام شده و برنامه های آتی گروه، ابراز امیدواری کرد که به کمک دفتر نیازسنجی و مطالعات فرهنگی، فعالیت های فرهنگی جهاددانشگاهی به سمت انجام فعالیت های مورد نیاز مخاطبان به صورت برنامه های کیفی پژوهش محور سوق داده شود.
غلامرضا قجاوند با اشاره به ظرفیت های علمی بسیار خوب موجود در استان اصفهان، برای همکاری همه جانبه با دفتر نیازسنجی و مطالعات فرهنگی اعلام آمادگی نمود.
مدیر کل دفتر مطالعات فرهنگی جهاددانشگاهی، که کلانتر مهرجردی از مدیران فرهنگی معاونت فرهنگی وی را همراهی می کرد ضمن ابراز خشنودی از حضور در واحد و آگاهی از توانمندی ها و ظرفیت های موجود در حوزه معاونت فرهنگی واحد به ویژه در حوزه نیازسنجی و مطالعات فرهنگی گفت: برنامه ریزی دو بازو دارد که یکی بازوی فکری و دیگری بازوی اجرایی است و نیازسنجی و مطالعات فرهنگی بازوی فکری آن است. ولی متاسفانه بازوی فکری و بازوی اجرایی ارتباط مناسبی با یکدیگر ندارند.
عباسی تحلیل مسایل فرهنگی و ارایه راهبرد برای حل آن ها را از رسالت های دفتر مطالعات فرهنگی دانست و افزود: با توجه به پتانسیل ها و ظرفیت های بسیار خوب موجود در گروه نیازسنجی و مطالعات فرهنگی واحد، سعی خواهد شد از این توانمندی ها در راستای وظایف فرهنگی جهاددانشگاهی استفاده شود.
گفتنی است، بازدید از قسمت های مختلف معاونت های فرهنگی و پژوهشی واحد، پایان بخش این برنامه بود.


نظر شما :