کتاب «مدیریت بالینی درد در نوزادان» منتشر شد

۲۴ دی ۱۳۹۷ | ۱۱:۲۴ کد : ۴۶۶۸ فرهنگی
کتاب مدیریت بالینی درد در نوزادان از سوی مرکز انتشارات جهاددانشگاهی واحد استان البرز منتشر شد.
کتاب «مدیریت بالینی درد در نوزادان» منتشر شد

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان البرز، کتاب  مدیریت بالینی درد در نوزادان ، تألیف دکتر علیرضا جشنی مطلق فوق تخصص نوزادان و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی البرز و اعظم الملوک الساق کارشناس ارشد مراقبت‌های ویژه نوزادان و عضو گروه پرستاری دانشگاه علوم پزشکی البرز از سوی مرکز انتشارات جهاد دانشگاهی واحد استان البرز منتشر شد.

در مقدمه کتاب مدیریت بالینی درد در نوزادان آمده است؛ از آنجا که سرعت پیشرفت علوم روزافزون است و طب نوزادان از این قاعده مستثنی نیست و به کارگیری روش‌های تهاجمی تشخیصی جدید و نادیده انگاشتن احساسات و عواطف انسانی یک موجود ضعیف به نام نوزاد باعث عوارض روحی روانی در آینده برای آنها می‌باشد، بدیهی است که شناساندن این اقدامات و به تبع آن کنترل این تحریکات باعث بهبود روند درمان و نیز کاهش آسیب‌های روانی و رفتاری در  نوزادان حاضر و بزرگسالان آینده خواهد شد. کتاب حاضر حاصل تلاش برای ارتقاء این آگاهی‌هاست.

این کتاب به مباحثی پیرامون  مفهوم درد، عوارض عدم تسکین درد»، «اندازه گیری درد در نوزادان، تسکین درد در نوزادان، «مکانیسم اثر تسکین دهندهای غیردارویی»، «روشهای دارویی و غیردارویی تسکین درد در نوزادان» پرداخته شده است.

گفتنی است، کتاب  مدیریت بالینی درد در نوزادان در 107 صفحه و با قیمت 15هزار تومان از سوی مرکز انتشارات جهاد دانشگاهی واحد استان البرز به چاپ رسیده است و علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب میتوانند با شماره تلفن 34505151-026 و 77503824-021 تماس حاصل نمایند.

 

 


نظر شما :