ارسال ۴۰۰ اثر به دبیرخانه جشنواره منطقه ای ابن حسام

۲۴ دی ۱۳۹۷ | ۰۹:۲۲ کد : ۴۶۶۱ فرهنگی
معاون فرهنگی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی گفت: ۴۰۰ اثر از سراسر کشور به دبیرخانه جشنواره منطقه ای ابن حسام ارسال شده است.
ارسال ۴۰۰ اثر به دبیرخانه جشنواره منطقه ای ابن حسام

 

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی، حمید مرادی اظهار کرد: با توجه به اتمام مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره منطقه ای شعر ابن حسام و دریافت ۴۰۰ اثر شعری و مقاله مراحل داوری آغاز شده است.

وی اظهار کرد: برگزاری این‌گونه جشنواره ها می تواند گام موثری در معرفی شخصیت شاعرانی مانند ابن حسام در کشور باشد چرا که ابن حسام یگانه و بی نظیر در روزگار خود بوده و اولین سراینده شعر آیینی در کشور است.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی با بیان اینکه خاوران نامه ابن حسام نمونه ای از آثار برجسته این شاعر است که رشادت های امام علی(ع) را به تصویر کشانده است، افزود: هدف از برگزاری این جشنواره، معرفی شخصیت ابن حسام به عنوان یک چهره ملی و بین المللی است.

مرادی از دیگر اهداف این جشنواره را ایجاد تعامل بین شاعران، استعدادیابی و گفتمان سازی و پرورش استعدادهای ادبی و برجسته کردن شخصیت ابن حسام به عنوان اولین سراینده اشعار آیینی عنوان کرد.

وی بیان کرد: در جشنواره منطقه ای ابن حسام امسال تلاش شده بر کیفیت آثار افزوده و از کمیت آن کاسته شود و بخش مقاله را در جشنواره امسال لحاظ شده که تاکنون آثاری در این زمینه دریافت شده است.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی بیان کرد: اشعار رسیده به دبیرخانه از سراسر کشور است و منحصر به منطقه شرق کشور نیست، اشعار دریافتی در بخش جنبی نسبت به سال گذشته از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است.

مرادی افزود: مراسم افتتاحیه و اختتامیه جشنواره همزمان با سالروز ولادت حضرت زهرا(س) از ششم اسفندماه در شهرهای خوسف و بیرجند برگزار می شود و از برگزیدگان جشنواره نیز تقدیر خواهد شد.


نظر شما :