جهاددانشگاهی مازندران مسوول راه‌اندازی دبیرخانه کمیته گردشگری مزرعه استان شد

۲۳ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۴۲ کد : ۴۶۵۱ فرهنگی
به دستور استاندار، جهاددانشگاهی مازندران مسوولیت راه اندازی و تشکیل «دبیرخانه کمیته گردشگری مزرعه » را عهده دار شد.
جهاددانشگاهی مازندران مسوول راه‌اندازی دبیرخانه کمیته گردشگری مزرعه استان شد

 

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی مازندران، نشست بررسی نقش گردشگری در توسعه استان و موضوع گردشگری مزرعه روز گذشته 22 دی ماه با حضور استاندار مازندران و هیات پیشنهاد دهنده کمیته گردشگری مزرعه در  استانداری  تشکیل شد که طی آن با تاکید بر ضرورت اقتصادی کردن گردشگری و مردمی کردن اقتصاد گردشگری، مسئولیت راه اندازی و تشکیل دبیرخانه کمیته گردشگری مزرعه به جهاد دانشگاهی استان محول شد.

در این نشست احمد حسین زادگان استاندار مازندران ضمن تاکید بر برنامه و اقدام دولت تدبیر و امید در جلب مشارکت همه شهروندان در فرایند توسعه استان، گفت: مردمی کردن اقتصاد بویژه اقتصاد گردشگری هم منافع اقتصادی عموم شهروندان مازندران را تامین می کند و  نیز موجب رونق و توسعه استان خواهد شد.

استاندار مزیت گردشگری مازندران را ظرفیت فعال کننده جلب حمایت و مشارکت شهروندان برشمرد و گفت:  دولت و استاندار در مورد برنامه و اقداماتی که در خدمت توسعه استان باشد حمایت و تسهیل لازم را به عمل خواهد آورد.

حسین زادگان ظرفیت جهاددانشگاهی را به عنوان یک نهاد علمی و انقلابی مغتنم برشمرد و تاکید کرد، جهاددانشگاهی این قابلیت را دارد که رسالت و ماموریت خود را در فرایند توسعه مازندران ایفا کند.

در ابتدای این نشست، واحد عبدالهیان رییس جهاد دانشگاهی مازندران ضمن بیان اقدامات صورت گرفته در موضوع گردشگری مزرعه و اعلام آمادگی جهاد دانشگاهی جهت اقدام علمی و عملی در این‌باره،  گفت: جهاد دانشگاهی با بررسی شرایط موجود و شناسایی مواردی که علیرغم اهمیت، مورد کم توجهی است، نسبت به فعال کردن این ظرفیت‌ها در راستای توسعه استان اقدام کرده است. 

وی خواستار توجه استان و حمایت از اقدامات جهاد دانشگاهی شد و گفت: برنامه‌های جهاد دانشگاهی متناسب با ظرفیت‌های بالقوه و مزیت‌های نسبی استان تدوین شده است.

گفتنی است؛ تشکیل دبیرخانه گردشگری مزرعه در استان مازندران به منظور ساماندهی فعالیت‌های گردشگری که بر محور ایجاد ارزش افزوده در اقتصاد روستائی است، برای اولین بار در کشور تعریف و تدوین شده است که ضمن حفظ و صیانت از کاربری مزارع، سبب رونق صنایع دستی، صنعت گردشگری ، حفظ میراث معنوی، اشتغال و رونق اقتصادی را سبب خواهد شد.


نظر شما :