نشست شورای سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی کردستان برگزار شد

۲۲ دی ۱۳۹۷ | ۰۸:۰۹ کد : ۴۶۱۴ فرهنگی
نشست شورای سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی کردستان با حضور نمایندگان دانشجو دانشگاه های استان در سالن جلسات این واحد برگزار شد.
نشست شورای سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی کردستان برگزار شد

 

 به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان کردستان: معاون فرهنگی جهاددانشگاهی کردستان با اشاره به اجرای طرح نیازسنجی فرهنگی دانشجویان توسط واحد فرهنگی جهاددانشگاهی گفت: برنامه های فرهنگی جهاددانشگاهی  کردستان متناسب با نیاز دانشجویان استان تدوین و طراحی می‌شود.

 مجید آوج ۱۷ دی ماه در  جلسه شواری سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی کردستان اظهار کرد: سازمان دانشجویان وابسته به معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی که در سال ۱۳۷۷ به منظور ساماندهی مطلوب و توسعه مشارکت دانشجویان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور در زمینه‌های اجتماعی، سیاسی، علمی، صنفی، و فوق برنامه و در جهت تحقق استراتژی برنامه توسعه جهاد دانشگاهی مبنی بر تاکید بر تقویت فرهنگ و ارزش های اسلامی در جامعه و به خصوص در نسل جوان و دانشجویان دانشگاه ها تاسیس شده است.

وی افزود: شورای سازمان دانشجویان در استان متشکل از رییس جهاددانشگاهی، معاون فرهنگی و کارشناسان فرهنگی و نمایندگان سازمان دانشجویان در دانشگاه های استان است.

آوج بیان کرد: معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی کردستان به واسطه مراکز و مؤسسات قرآنی زیر مجموعه خود از جمله خبرگزاری‌های ایسنا و ایکنا، مرکز افکار سنجی ایسپا، مرکز امام و انقلاب، سازمان دانشجویان، انتشارات جهاددانشگاهی و مرکز گردشگری در طول سال برنامه‌های فرهنگی متعددی را در سطح استان برگزار خواهد کرد.

وی با اشاره به اجرای طرح نیازسنجی فرهنگی دانشجویان توسط واحد فرهنگی جهاددانشگاهی گفت: برنامه های فرهنگی جهاددانشگاهی متناسب با نیاز دانشجویان تدوین می‌شود.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی کردستان با تأکید بر بهره گیری از ظرفیت‌های دانشجویی در اجرای برنامه های فرهنگی اعلام کرد: تا زمانی که ما از نیازهای فرهنگی دانشجویان اطلاع نداشته باشیم، نمی‌توانیم برنامه‌ خاصی برای این قشر تأثیرگذار جامعه اجرا کنیم و همین امر دلیل اصلی عدم استقبال دانشجویان از برنامه‌های اجرایی کنونی است.

آوج با اشاره به فعالیت‌های سازمان قرآنی دانشگاهیان بیان کرد: اجرای طرح دانشجو معلم قرآن، برگزاری کرسی‌های تلاوت و تدبر در قرآن، دوشنبه‌‌های قرآنی و ... از جمله برنامه‌های اجرایی استان در سطح دانشگاه ها است.

وی با اشاره به اینکه در دوشنبه‌های قرآنی سعی شده تا زیبایی‌های قرآن، مطالعات میان رشته ای قرآن، مباحث روز، سبک زندگی ر از قرآن به دانشجویان یاداوری می شود، اعلام کرد: این دوشنبه‌های قرآنی می‌توانند یک جریان سازی فکری و فرهنگی را در سطح دانشگاه انجام دهند.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی کردستان بیان کرد: با توجه به هجمه‌های فرهنگی دشمنان و نقش تأثیرگذار دانشجویان در جامعه باید جریان‌سازی فکری و فرهنگی در سطح دانشگاه‌ها صورت گیرد.

گفتنی است؛ در پایان این شورا اعضای و نمایندگان سازمان دانشجویان دیدگاه‌ها و نظرات خود را برای توسعه فعالیت‌های سازمان دانشجویان در سطح دانشگاه‌ها ارائه دادند.

در این شورا مقرر شد نمایندگان سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی برنامه های فاخر فرهنگی خود به معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی کردستان ارایه دهند تا بنا به ضرورت در برنامه های فرهنگی سال 98 این واحد طراحی و تدوین شود.


نظر شما :