برگزاری آیین اختتامیه طرح بی‌زباله به همت جهاددانشگاهی همدان

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۵:۴۹ کد : ۴۶۰ پژوهشی
آیین اختتامیه طرح ملی بی‌زباله و تقدیر از برترین‌های این طرح به همت جهاد دانشگاهی واحد همدان در دبیرستان دخترانه بنت‌الهدی شهر همدان برگزار شد.
برگزاری آیین اختتامیه طرح بی‌زباله به همت جهاددانشگاهی همدان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد همدان، اکبر اسدی 29 اردیبهشت ماه در آئین اختتامیه طرح ملی بی‌زباله و تقدیر از برترین‌های این طرح در دبیرستان دخترانه بنت‌الهدی شهر همدان که به همت جهاد دانشگاهی واحد همدان برگزار شد، ضمن تشکر از سرپرست اداره‌کل حفاظت از محیط زیست استان همدان در همکاری با جهاددانشگاهی و آموزش و پرورش در راستای اجرای طرح ملی «بی زباله» اظهار کرد: این طرح با شعار «از خودمان شروع کنیم» در مدارس همدان نیز اجرا شد.

وی با ابرازخرسندی از برگزاری این طرح در مدارس و آشنایی دانش‌آموزان با این موضوع مهم، اضافه کرد: برگزاری چنین برنامه‌هایی در مدارس یک نوع فرهنگسازی است و باید تداوم داشته باشد.

اسدی با بیان این که محیط زیست متعلق به همه ما است، ادامه داد: محیط زیست پاکیزه حق همه ما است و باید در نگهداری آن تلاش کنیم.

وی با تاکید بر این که بهترین مکان برای فرهنگسازی و رسیدن به محیط زیستی پاک مدارس است، یادآور شد: دانش‌آموزان آینده‌سازان جامعه ما هستند و در آینده مسئولیت این کشور به عهده این افراد است بنابراین برای نگهداری از محیط زیست باید آموزش‌های لازم را ببینند.

اسدی با بیان این که محیط زیست متعلق به همه ماست و همه باید در نظافت و پاگیزگی محیط زیست کوشا باشیم و در این زمینه احساس مسئولیت کنیم، گفت: دانش‌آموزان سرمایه‌های کشور و آینده‌سازان ایران هستند و لازم است نسبت به محیط پیرامونی خود حساس بوده و در حفظ و حراست از محیط زیست که جزء سرمایه‌های ملی است، تلاش و کوشش کنند.

وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: بهترین راه حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی فرهنگسازی است و مدارس و دانش‌آموزان بهترین گزینه برای نهادینه کردن این فرهنگ هستند.

رئیس جهاددانشگاهی واحد همدان گفت: طرح ملی «بی‌زباله» با «شعار از خودمان شروع کنیم» از اسفندماه سال گذشته با حمایت و پشتیبانی اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان همدان و با همکاری اداره‌کل آموزش و پرورش و توسط جهاددانشگاهی همدان در سطح 36 مدرسه به مدت سه ماه انجام شده و مورد استقبال دانش‌آموزان عزیز قرار گرفته است.


نظر شما :