در سومین کنفرانس بین المللی گردشگری و معنویت؛

کتاب "گردشگری مذهبی" رونمایی شد

۲۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۲:۵۹ کد : ۴۵۷۶ فرهنگی تاپ خبر
در سومین کنفرانس بین المللی گردشگری و معنویت که با حضور دکترسیدسعید هاشمی رییس دانشگاه علم و فرهنگ، دکترمحمدحسین ایمانی‌خوشخو رییس انجمن علمی گردشگری ، نجفقلی حبیبی پژوهشگر فلسفه اسلامی و عضو هیأت امنای سازمان اسناد و کتابخانه ملی و با حضور اندیشمندانی از ایتالیا، ترکیه و مالزی از کتاب "گردشگری مذهبی" برگزار شد، از کتاب "گردشگری مذهبی" رونمایی شد.
کتاب "گردشگری مذهبی" رونمایی شد

 

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، در این کنفرانس که ۲۰ دی ماه در دانشگاه علم و فرهنگ برگزار شد، دکترایمانی خوشخو رییس انجمن علمی گردشگری ایران و یکی از مؤلفان این کتاب ، گفت‌: با وجود این که گردشگری مذهبی گونه مهمی در کشور ما به شمار می‌آید، ولی هیچ برنامه‌ریزی و مدیریتی برای آن وجود ندارد. طبق اظهارات شهردار مشهد سالی ۲۰ میلیون گردشگر وارد این استان می‌شود ولی باز هم برای خدمات‌رسانی به این زائران و گردشگران از مجاوران هزینه دریافت می‌شود.

نجفقلی حبیبی پژوهشگر فلسفه اسلامی و عضو هیأت امنای سازمان اسناد و کتابخانه ملی هم گفت: امیدوارم دو، سه جلد دیگر به این کتاب اضافه شود، چرا که گردشگری مباحث زیادی برای پرداختن دارد.

شهرابی دیگر مؤلف این اثر نیز اظهار کرد: نمونه آثار مشابه در جهان مجموعه مقالات گردآوری‌شده را عرضه کرده است، اما این کتاب متفاوت از آن منابع بوده که قرار است در دانشگاه تدریس شود و در سال‌های آتی ویراست‌های جدید به آن اضافه می‌شود.

در ادامه این کنفرانس، محققان و دانشجویان مقاله‌هایی با موضوعاتی چون «مطالعه و بررسی نقش سفر در سلامت معنوی گردشگران»، «گردشگری معنوی با تاکید بر سفرهای راهیان نور»، «زیباشناسی و تجلی معنویت در هنر و معماری اسلامی ایران با تاکید بر نمادهای مفهومی با رویکرد گردشگری»، «سعدی، مسافر آرمان‌شهر اسلامی»، «اثرات گردشگری روستایی و عشایری بر معنویت گردشگران»، «مؤلفه‌های ادراک معنوی در گردشگری خلاق»، «اثرات معنوی وقف بر ادارک از مقاصد گردشگری ایران بر اساس رهیافت اقتصادی معنوی» و «نقش جهانی شدن در تقویت نگاه معنوی به گردشگران» ارایه کردند.


( ۳ )

نظر شما :