جلد سوم کتاب "مبانی شیمی معدنی" روانه بازار نشر شد

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۰:۲۸ کد : ۴۳۸ فرهنگی
جلد سوم کتاب مبانی شیمی معدنی تالیف مرحوم پروفسور حسین آقابزرگ و تیم همکار وی از سوی مرکز انتشارات جهاددانشگاهی واحد استان البرز (خوارزمی) چاپ و منتشر شد.
جلد سوم کتاب "مبانی شیمی معدنی" روانه بازار نشر شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی البرز، این کتاب تالیف دکتر حسین آقابزرگ استاد دانشگاه خوارزمی، دکتر حمیدرضا آقابزرگ استاد پژوهشگاه صنعت نفت، دکتر مریم دقیقی اصلی استادیار دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی و دکتر شبنم ششمانی استادیار دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر ری است که در زمان حیات مرحوم حسین آقابزرگ تدوین شده و اکنون با تلاش سایر مؤلفان منتشر شده است.
جلد سوم کتاب مبانی شیمی معدنی در حالی برای نخستین بار به چاپ رسیده است که جلدهای قبلی این کتاب به چاپ هشتم رسیده‌اند.
جلد سوم این کتاب شامل هفت فصل است که «واژه ها و نشانه گذاری های تقارن در گونه های شیمیایی»، «ماتریس‌ها، دترمینان ها و بردارها»، «نمایش‌ها و جدول های شناسایی»، «پیوندهای چند مرکزی»، «تشکیل پیوند در هیدریدهای بور و ترکیب­های کلاستر»، «طیف های الکترونی و ارتعاشی» و «واکنش های آلی فلزی»، فصل‌های اول تا هفتم این کتاب را تشکیل می‌دهند.
این کتاب در 366 صفحه از سوی مرکز انتشارات جهاددانشگاهی واحد استان البرز به چاپ رسیده است و علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب می‌توانند با شماره تلفن 02177503824 تماس حاصل نمایند.
گفتنی است، تاکنون کتاب‌های متعددی از مرحوم حسین آقابزرگ منتشر شده است که همگی جزء کتاب‌های تراز اول و مرجع رشته تخصصی شیمی محسوب می‌شود و از جمله می‌توان به شیمی معدنی 1 (در 3 جلد)، کتاب‌های شیمی معدنی 2 (در 2 جلد)، مقدمه‌ای بر شیمی معدنی، تقارن در مولکول‌ها و بلورها، شیمی کوردیناسیون و آنالیز کانفورماسیونی، شیمی معدنی پیشرفته (در 2 جلد) و مقدمه‌ای بر بلورشناسی اشاره کرد.


( ۳ )

نظر شما :