استفاده از انرژی‌های تجدید پذیر برای مقابله با بحران آب

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۲:۰۳ کد : ۴۲۱ پژوهشی
سرپرست معاونت پژوهشی سازمان جهاد دانشگاهی آذربایجان‌شرقی گفت: با توجه به نیازسنجی انجام شده و برای مقابله با بحران آب، جهاد دانشگاهی در بحث انرژی های تجدید پذیر وارد عمل شده است که بومی سازی این تکنولوژی می تواند گام موثری برای رفع بحران آب باشد.
استفاده از انرژی‌های تجدید پذیر برای مقابله با بحران آب

 

  به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی، دکتر نجف قراچورلو، سرپرست معاونت پژوهشی سازمان جهاددانشگاهی استان، روز یکشنبه 23 اردیبهشت ماه در جلسه اندیشی توسعه فعالیت‌های جهاددانشگاهی استان با اشاره به فعالیت‌های معاونت پژوهشی این سازمان اظهار کرد: در حوزه پزشکی فعالیت سازمان جهاددانشگاهی در زمینه درمان ناباروری و آزمایشگاه های تخصصی و فوق تخصصی است؛ و همچنین راه اندازی کلینیک طب پیشگیری و ارتقای سلامت از دیگر فعالیت‌های این سازمان در حوزه پزشکی است که امیدواریم در سال جاری به بهره برداری برسد .

  وی، گفت: زمانی که پروژه هایی را اجرا می کنیم صرفا اجرای پروژه را در اولویت قرار نمی دهیم، بلکه خوداکتفایی نظام را نیز دنبال کرده و فعالیت ها را با سمت اشتغالزایی پیش می بریم .

 قراچورلو، ادامه داد: برنامه آتی این سازمان تبدیل پژوهشکده توسعه و برنامه ریزی به یک پژوهشگاه و ایجاد یک پژوهشکده در حوزه فناوری با رویکرد انرژی های نو و همچنین پژوهشکده ای در بخش پزشکی به عنوان پشتیبانی کننده علمی و توسعه درمان ناباروری است .

 رییس پژوهشکده توسعه و برنامه ریزی جهاددانشگاهی، با اشاره به افزوده شدن نام جهاددانشگاهی به بند (ز)  تبصره ( ۹) بودجه  سال جاری، اضافه کرد: برخورداری این بودجه‌های پژوهشی می‌تواند در راستای اضافه شدن بر فعالیت‌ها و برای رفع مشکلات و پروژه های تحقیقاتی موثر باشد.

   وی، اظهار کرد: با عنایت به رسالت جهاددانشگاهی در زمینه رفع نیازهای پژوهشی- آموزشی و همچنین نیاز روز افزون کشور به اجرای تحقیقات برنامه‌ریزی شده و هدفمند، معاونت پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی در سال 1388 اقدام به صدور مجوز موافقت اصولی پژوهشکده توسعه و برنامه‌ریزی کرده است.

   قراچورلو، ادامه داد: این پژوهشکده در سه گروه پژوهشی شامل گروه توسعه پژوهشی جامعه شناسی، توسعه مدیریت و  برنامه ریزی منطقه ای فعالیت می کند که تا کنون بیش از ۶۰ پروژه تحقیقاتی و تولیدی را از بدو شروع فعالیت خود به سرانجام رسانده است .

  رییس پژوهشکده توسعه و برنامه ریزی جهاددانشگاهی توضیح داد: برخی از این پروژه ها در قالب شبکه برنامه گروه ها قرار دارد که  به جای پرداختن به کارهای پراکنده، هر گروهی یک برنامه سه ساله را دنبال کرده و پروژه‌هایی به شکل تولید، تعریف کرده است و نهایتا بعد از سپری شدن مدت زمان شبکه برنامه به یک دانش فنی و قطبیت خواهد رسید که دستگاه های اجرایی می‌توانند با پرداخت ۵۰ درصد هزینه های پروژه، همکاری مشترکی را با پژوهشکده شروع کنند .

 


نظر شما :