در مراسم اختتامیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی استان کرمانشاه صورت گرفت؛

معرفی واحدهای فناور پارک علم‌وفناوری کرمانشاه به‌عنوان فناوران برتر استان

۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۱۶:۳۷ کد : ۴۱۳۶ پژوهشی
به مناسبت هفته پژوهش در مراسم اختتامیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن بازار کرمانشاه از ۵۱ پژوهشگر و ۹ فناور برتر استان کرمانشاه تقدیر شد.
معرفی واحدهای فناور پارک علم‌وفناوری کرمانشاه به‌عنوان فناوران برتر استان

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری کرمانشاه، فرزاد ویسی دبیر ستاد هفته پژوهش استان کرمانشاه در این مراسم که 28 آذر در دانشگاه رازی برگزار شد، بااشاره به برنامه ریزی های انجام شده برای برگزاری منجسم هفته پژوهش در استان از چند ماه پیش، اظهار کرد: برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن بازار استان شاخص ترین برنامه هفته پژوهش در کرمانشاه بود که با حضور یازده دانشگاه و مرکز تحقیقاتی، هشت دستگاه اجرایی و 51 واحد فناور از پارک علم و فناوری و مراکز رشد دانشگاه ها در دانشگاه رازی برپاشد.

وی برگزاری تور بازدید دانش آموزان مدارس کرمانشاه از این نمایشگاه را از جمله رخدادهای مثبت نمایشگاه امسال خواند و گفت: روزانه بیش از 1500 دانش آموز از غرفه های نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن بازار کرمانشاه بازدید کردند. 

دبیر ستاد هفته پژوهش استان کرمانشاه بااشاره به برپایی این نمایشگاه در محل کتابخانه مرکزی دانشگاه رازی، عنوان کرد: هرچند فضایی که امسال برای برپایی نمایشگاه هفته پژوهش در نظر گرفتیم فضایی نمایشگاهی نبود، اما با توجه به اینکه بزرگترین کتابخانه و مرکز اسناد و تحقیقاتی غرب کشور و استان بشمار می رود، بابرپایی نمایشگاه در این محل زمینه ای برای آشنایی علاقمندان با ظرفیت های این حوزه در استان فراهم کردیم. 

وی در ادامه درخصوص برگزاری جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر استان کرمانشاه گفت: برای انتخاب پژوهشگران برتر لیست 112 نفره کاندیداها در کمیته علمی ستاد هفته پژوهش مورد بررسی قرار گرفت که در نهایت 40 پژوهشگر از مراکز تحقیقاتی دانشگاه ها و یازده پژوهشگر از دستگاه‌ها انتخاب شدند. 

ویسی اضافه کرد: در بخش انتخاب فناوران برتر نیز کمیته فناوری ستاد هفته پژوهش 9 فناور برتر  استان مهندس محتشم، دکتر کرمی، مهندس چهری، دکتر روز رخ، دکتر بخشی پور، دکتر بختیاری، دکتر مصطفایی، دکتر منکرسی را معرفی کرد.

همچنین در این مراسم از سه نگارنده پایان نامه برتر ، دکتر درویشی ،مهندس مرادی و مهندس حیدری که در رویداد پایان نامه های برتر با قابلیت تجاری سازی که پارک علم و فناوری کرمانشاه به مناسبت هفته پژوهش و فناوری برگزار شد نیز تجلیل شد.


نظر شما :