تفاهم نامه همکاری بین پارک علم و فناوری البرز و شرکت سهامی بیمه ایران منعقد شد

۰۱ دی ۱۳۹۷ | ۰۹:۰۵ کد : ۴۱۲۴ پژوهشی
دراختتامیه هفته پژوهش و فناوری استان البرز تفاهم نامه همکاری بین پارک علم و فناوری البرز و شرکت سهامی بیمه ایران منعقد شد.
تفاهم نامه همکاری  بین پارک علم و فناوری البرز و شرکت سهامی بیمه ایران منعقد شد

 

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، در این مراسم از پرتال جشنواره ملی طرح‌ها و پایان‌نامه‌های کاربردی-کارفرمایی «امیر کبیر» در البرز رونمایی شد، علاوه بر این از 40 نفر برگزیده نمایشگاه امسال هم قدردانی به عمل آمد و یک تفاهم نامه همکاری  میان پارک علم و فناوری البرز و شرکت سهامی بیمه ایران سرپرستی استان البرز  به منظور حمایت مالی از فناوران ، صاحبان ایده  وشرکت‌های فناور منعقد شد.

مراسم اختتامیه پنجمین نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری استان البرز28 آذر با حضور دکتر شهبازی  استاندار محترم البرز ، جمعی از مدیران استانی، روسای دانشگاه های استان، کارآفرینان، نوآوران و فناوران بخش خصوصی در محل دانشگاه خوارزمی کرج برگزار شد.

 

دانشگاهیان و نخبگان را در مسیر اجرایی ساختن ایده ها همراهی می کنیم

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: این نوید را می دهیم که در کنار مجموعه دانشگاهی و نخبگان خواهیم ماند و برای اجرایی ساختن ایده های آنها همراهی و حمایت لازم را خواهیم داشت.

دکتر شهبازی با گرامیداشت یاد و نام شهدای انقلاب اسلامی در عرصه های مختلف دفاع از کیان کشور، گفت: بسیاری از شهدای گرانقدر کشور در ادوار مختلف از دانشجویان جوان کشور بودند.

وی با اشاره به اینکه باید رهرو واقعی شهدا باشیم، ادامه داد: دشمنان همواره به دنبال ضربه زدن به نظام و انقلاب هستند و در این راستا برنامه ریزی و دسیسه های مختلفی داشته اند.

استاندار البرز گفت: دانشگاه های ما همواره منشا تحولات بوده و هستند و این راه باید به طور مستمر و جاودانه ادامه داشته باشد.

دکتر شهبازی با بیان اینکه مجموعه استانداری البرز در کنار دانشگاه است بیان کرد: شوری که در غرفه های هفته پژوهش وجود داشت حکایت از این دارد که فرزندان ایران اسلامی در البرز دلشان برای سربلندی و افتخار آفرینی استان و به تبع آن کشور می تپد.

استاندار البرز افزود: اندیشه ورزی و تئوری پردازی در دانشگاه ها وجود دارد اما کسانی که در حوزه اجرایی مسئولیت دارند باید ایده های نخبگان را با حمایت همه جانبه به سمت انبوه سازی وتجاری سازی برسانند.

دکترشهبازی گفت: در شرایط کنونی که دشمنان برای ما نقشه های شوم زیادی کشیده اند باید در کنار ایده ها، خلاقیت، نوآوری و ابتکارها باشیم و نبوغ ها را به مرحله ثبت اختراع؛ تجاری و انبوه سازی برسانیم .

 

انعقاد ۱۲ قرارداد تجاری در نمایشگاه هفته پژوهش‌و فناوری امسال

رئیس دانشگاه خوارزمی از انعقاد ۱۲ قرارداد تجاری به ارزش ۷۷ میلیارد ریال در نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری خبر داد.

 دکترعزیزالله حبیبی گفت: طبق دستورالعمل وزارت کشور شورای هفته پژوهش و فناوری در استان‌ها به ریاست استاندار تشکیل می‌شود.

دکتر حبیبی افزود: در البرز این شورا با حضور ۲۵ نفر در قالب هفت کمیته اجرایی و تخصصی تشکیل شد.

وی با بیان اینکه در این نمایشگاه بخش‌های مختلف دستاوردهای یکساله خود را به نمایش گذاشتند، افزود: در اختتامیه ۴۰ نفر از پژوهشگران و فناوران برتر استان قدردانی می‌شوند.

رئیس دانشگاه خوارزمی تصریح کرد: نمایشگاه امسال در پنج هزار مترمربع فضای مفید و با ۱۷۰ غرفه برپا شد که هزینه آن به ۳۰۰ میلیون تومان رسید.

دکترحبیبی اظهارکرد: در این مدت ۴۰۰ طرح فناورانه به نمایش گذاشته شد و از ۹۰ طرح هم رونمایی شد.

وی ادامه داد: در حاشیه نمایشگاه ۲۴۰ کارگاه هم برگزار شد که ۴۵ کارگاه به صورت تخصصی به اجرا در آمد.

رئیس دانشگاه خوارزمی افزود: حاصل نمایشگاه امسال انعقاد ۱۲ قرارداد تجاری به مبلغ ۷۷ میلیارد ریال بود.

وی در پایان اعلام کرد: امسال برای اولین بار و به پیشنهاد دانشگاه علمی کاربردی طرح پژوهشگر مهارت‌افزا به جریان افتاد.

 تفاهم نامه همکاری میان پارک علم و فناوری البرز و شرکت سهامی بیمه ایران سرپرستی استان  البرز به منظور حمایت مالی از فناوران ، صاحبان ایده  وشرکت‌های فناور منعقد شد.

دکتر ربانی رییس پارک علم و فناوری البرز، با اشاره به تفاهم نامه همکاری  میان پارک علم و فناوری و شرکت سهامی بیمه ایران سرپرستی استان البرز اظهار نمود: این تفاهم نامه به منظور همکاری های مشترک در تبادل اطلاعات و امکانات، استفاده از ظرفیت های و توانمندی های علمی، پژوهشی ، آموزشی، اجرایی و قانونی طرفین  در جهت حمایت از فناوران و صاحبان ایده در زمینه بیمه منعقد گردید.

وی رویکرد مهم نمایشگاهی را ارتباط میان دانشگاه و صنعت دانست  و اضافه کرد: با این رویکرد ارتباطی ، می توان دانش و فن را کنار یکدیگر قرار داد و از طریق نمایشگاه هایی این چنینی  تولید ثروت نمود .

رییس پارک علم و فناوری  ایجاد فن بازار در بخش نمایشگاهی را مهم برشمرد و تصریح کرد: تمام تلاش ما بر این است که دانش به محصول تبدیل گردد و محصول در اختیار جامعه  قرار گیرد.

دکتر ربانی در آخر افزود: در این رویداد پارک علم و فناوری البرز علاوه بر این دستاورد توانست  9دوره کارگاه های مشاوره عمومی  و آموزشی رایگان را  به منظور توانمندسازی دانشجویان، نخبگان، هسته های فناور ، شرکت های فناور و دانش بنیان به مدت 160نفر ساعت  نیز برگزار نماید.

همچنین یش از 40 شرکت فناور و دانش بنیان  پارک علم و فناوری البرز با زمینه  های فعالیت ؛ فنی و مهندسی،کشاورزی و منابع طبیعی، علوم پزشکی ،علوم انسانی، علوم پزشکی، علوم پایه  و بهداشت و درماندر فضایی بیش از 100مترمربع  در این رویداد حضور یافتند و دستاوردها و توانمندیهای فناورانه خود را در معرض دید مسئولین ، مدیران و کارشناسان دستگاه ها و سازمانهای اجرایی استان  ، تیم های دانشجویی و دانش آموزی و.. قرار دادند.

 

تقدیر از  40 پژوهشگر برتر، صاحب ایده، مهارت های برتر، دانش آموزان پژوهشگر ومعلمان پژوهنده

در آیین اختتامیه پنجمین نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری استان پژوهشگران برتر، صاحبان ایده، مهارت های برتر، دانش آموزان پژوهشگر ومعلمان پژوهنده تجلیل گردیدند.

 گفتنی است؛ از این میان، شرکت نوفن حامی البرز به مدیر عاملی آقای بیژن نصیری اعظم  مستقر برای اولین دوره با فناوری پلت فرم آموزش مجازی تعاملی با موضوعات مالکیت فکری و دانش بنیاندر پارک علم و فناوری البرز موفق به کسب فناور برتر گردید.

پنجمین نمایشگاه هفته پژوهش استان البرز پس از پنج روز ، 28 آذر  به کار خود پایان داد  .


( ۱ )

نظر شما :