همزمان با آغاز امامت امام زمان (عج)؛

توسط جهاددانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر کرسی تلاوت و تدبر با حضور حجت الاسلام قرائتی برگزار شد

۳۰ آبان ۱۳۹۷ | ۱۰:۱۰ کد : ۳۳۸۷ فرهنگی
همزمان با آغاز امامت امام زمان (عج)، توسط معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی کرسی تلاوت و تدبر با حضور حجت الاسلام قرائتی در مسجد دانشگاه امیر کبیر برگزار شد.
توسط جهاددانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر کرسی تلاوت و تدبر با حضور حجت الاسلام قرائتی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر، دکتر مهدی ورسه ای از برگزاری کرسی تلاوت و تدبر با حضور حجت الاسلام والمسلمین استاد قرائتی، رئیس ستاد اقامه نماز کشور در مسجد دانشگاه صنعتی امیرکبیر خبر داد.

رییس جهاددانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر با اشاره به حضور گسترده اساتید، کارکنان و دانشجویان در این مراسم گفت: در راستای طرح هماهنگ تلاوت و تدبر سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور، از مفسر بزرگ قرآن کریم، استاد قرائتی دعوت به عمل آمد و ایشان با توجه به ایام آغاز امامت امام زمان (عج) به طرح موضوعات و شبهاتی در این رابطه پرداختند.

حجت الاسلام قرائتی در ابتدا پیرامون ضرورت وجود امام عصر (عج) ضمن اشاره به آیه 101سوره آل عمران اذعان داشت: شرط گرایش مردم به ایمان همواره وجود کتاب خدا و پیامبر(ص)در بین آن هاست. به همین دلیل هم در زمان عدم وجود پیامبر(ص) در هر عصری، حتما می بایست امامی معصوم(ع) در بین مردم وجود داشته باشد تا دو عنصر ضروری برای هدایت مردم به سوی ایمان وجود داشته باشد.

استاد قرائتی با اشاره به داستانی از حضرت عزیر (ع) بیان کرد: همان طور که غذا و نوشیدنی حضرت عزیر (ع) صد سال به اذن خداوند، بدون تغییر و دست نخورده باقی می ماند، قطعا طولانی شدن عمر امام عصر (عج) نیز امری میسور خواهد بود.

وی در ادامه به انواع رابطه مردم با امام زمان (عج) پرداخت و گفت: راه ارتباط با امام زمان در زمان غیبت ایشان، طبق فرموده خودشان مراجعه به فقیه بی هوس می باشد و همچنین نوع ارتباط اقتصادی با امام زمان (عج) از طریق پرداخت خمس است.

دکتر ورسه ای در پایان بیان کرد: در این جلسه استاد قرائتی با ارائه ای شنیدنی  و بیان تمثیلات منحصر به فرد به ارائه مطالب قرآنی و اخلاقی پرداختند که استقبال بسیار خوب دانشگاهیان را به همراه داشت

گفتنی است، علاقمندان جهت دریافت فایل صوتی این مراسم می توانند به کانال رسمی اطلاع رسانی برنامه های معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر به آدرس@jd_aut مراجعه نمایند.


نظر شما :