کتاب «مسائل کاربردی در زمین‌شناسی مهندسی» در جهاددانشگاهی استان مرکزی رونمایی شد

۲۹ آبان ۱۳۹۷ | ۱۶:۲۲ کد : ۳۳۶۱ فرهنگی
کتاب مسائل کاربردی در زمین‌شناسی مهندسی با حضور مولفان و مسوولان جهاددانشگاهی استان مرکزی در سالن جلسات این نهاد رونمایی شد .
کتاب «مسائل کاربردی در زمین‌شناسی مهندسی» در جهاددانشگاهی استان مرکزی رونمایی شد

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان مرکزی ، مسعود شهرجردی سرپرست جهاد‌دانشگاهی استان مرکزی در مراسم رونمایی کتاب مسائل کاربردی در زمین‌شناسی مهندسی» درخصوص فعالیت‌های سازمان انتشارات جهاد‌دانشگاهی گفت: این سازمان همزمان با تشکیل جهاد‌دانشگاهی در استان فعالیت خود را آغاز کرد و فعالیت‌های خوبی از قبیل تالیف، ترجمه و ... طی این سال‌ها انجام داده است.

وی گفت: این سازمان همچنین و ‌هر سال مسابقه‌ای تحت عنوان‌ جشنواره کتاب سال دانشجویی در سطح کشور برگزار می‌کند .

مسعود شهرجردی گسترش فرهنگ کتابخوانی را از اهداف جهاد دانشگاهی استان عنوان کرد و افزود: بر این اساس فعالیت هایی همچون رونمایی از کتاب در دستور کار سازمان انتشارات‌ این نهاد قرار گرفته است .

شهرجردی بیان کرد: براساس برنامه ششم توسعه جهاددانشگاهی‌ استان، ماهیانه یک کتاب توسط این نهاد رونمایی خواهد شد .

همچنین مصطفی یوسفی‌راد مولف کتاب «مسائل کاربردی در زمین‌شناسی مهندسی» نیز در این مراسم تفکر و اختیار را مهم‌ترین ویژگی انسان‌ دانست و گفت: تالیف این کتاب این فرصت را در اختیار اسنان قرار می دهد که تجریبات خود در حوزه های نظری و عملی را به جامعه ارایه کند .

وی فعالیت سازمان انتشارات جهاددانشگاهی استان در خصوص چاپ و انتشار کتاب را قابل تقدیر دانست و بیان کرد: امید است که دانشجویان رشته‌های زمین‌شناسی، عمران، مهندسی معدن و ... با مطالعه این کتاب، ضعف‌های آن را برطرف سازند . 

مهدی صفری دیگر مولف کتاب مسائل کاربردی در زمین‌شناسی نیز با اشاره به شرایط کشور از بعد پدیده های زمین‌شناسی و ضرورت پیشگیری از حوادث غیر‌مترقبه و حوادث ناشی از پدیده‌های زمین شناسی بر لزوم اطلاع‌رسانی درست در این زمینه تاکید کرد و افزود: هرچند کتاب‌های مختلفی در این حوزه وجود دارد ولی توجه به مباحث کاربردی در این زمینه نیز لازم و ضروری است .

گفتنی است، کتاب مسائل کاربردی در زمین شناسی مهندسی در ۱۰ فصل توسط مصطفی یوسفی‌راد، مهدی صفری و میلاد جهانی تالیف و توسط انتشارات جهاد‌دانشگاهی استان مرکزی به چاپ رسیده است .

 

 


( ۲ )

نظر شما :