دانشجوی شاهرودی به مرحله کشوری مسابقات ملی دفاع سه‌دقیقه‌ای راه یافت

۲۰ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۲:۱۴ کد : ۲۷۸۴۵ فرهنگی
معاون فرهنگی جهاددانشگاهی استان سمنان گفت: مرحله استانی پنجمین دوره مسابقات ملی دفاع سه‌دقیقه‌ای پایان‌نامه‌های دانشجویی در استان سمنان با معرفی نفرات برگزیده به کار خود پایان داد.
دانشجوی شاهرودی به مرحله کشوری مسابقات ملی دفاع سه‌دقیقه‌ای راه یافت

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان سمنان، سید محمدعلی شاهمیری گفت: مسابقات ملی دفاع سه‌دقیقه‌ای پایان‌نامه‌های دانشجویی 3 MT بستری برای رشد و تقویت مهارت‌های ارتباطی، بیانی و ایده‌پردازی در دانشجویان و فرصتی برای برقراری ارتباط بین فضای دانشگاه، صنعت و جامعه و کاربردی کردن پژوهش‌ها و تحقیقات دانشجویی است.

وی افزود: در این دوره از مسابقات که به‌صورت مجازی و غیرحضوری و از طریق ارسال ویدئوی سه‌دقیقه‌ای به دبیرخانه برگزار شد، 30 دانشجو ثبت‌نام کرده بودند که در روز اختتامیه ویدئوی 11 نفر از دانشجویان بازبینی و داوری شد.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی سمنان اظهار داشت: 11 دانشجو از دانشگاه‌های صنعتی شاهرود، دانشگاه سمنان، دانشگاه پیام نور گرمسار، دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود، دانشگاه آزاد اسلامی تهران مرکزی و دانشگاه آزاد اسلامی قائم‌شهر در این دوره از مسابقات شرکت کرده بودند.

شاهمیری ادامه داد: در پایان این دوره از مسابقات، زهرا نوری آکندی فارغ التحصیل مقطع دکتری با موضوع پایان نامه "شناسایی و ارزیابی کارآیی برخی قارچ‌های اندوفیت و محلول پاشی برگی نانوذرات آهن بر گیاه پالایی خرفه (.Portulaca oleracea L) در مقادیر مختلف کادمیوم از دانشگاه صنعتی شاهرود مقام نخست را کسب کرد و به مرحله‌ی کشوری و نهایی مسابقات ملی دفاع سه دقیقه‌ای راه یافت، سید محمد فرح آبادی و فاطمه زهرا نیشابوری از دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی نیز به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

وی با بیان اینکه مسابقات به صورت مجازی برگزار شد، افزود: به این صورت که شرکت کنندگان یک ویدیو سه دقیقه‌ای تهیه کرده بودند واز پایان نامه خود دفاع کردند، و پس از ارسال به دبیرخانه، آثار رسیده توسط داوران بصورت حضوری بررسی شد و درنهایت یک نفر به عنوان برگزیده مرحله استانی سمنان انتخاب و به دبیرخانه مسابقات که سازمان انتشارات جهاددانشگاهی است، اعلام شد.

شاهمیری در ادامه خاطرنشان کرد: دکتر حسن رهائی عضو هیات علمی و رییس جهاددانشگاهی سمنان، دکتر محمدتقی قربانیان عضو هیات علمی دانشگاه دامغان و رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان سمنان و همچنین دکتر رضا کیپور عضو هیات علمی دانشگاه سمنان و مدیر بنیاد نخبگان استان سمنان داوری این مرحله از مسابقات را برعهده داشتند.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی استان سمنان ادامه داد: دانش آموختگانی که از ابتدای سال تحصیلی 96-95 تا پایان مهرماه سال 1399 از پایان‌نامه خود دفاع کرده باشند و همچنین دانشجویانی که پروپوزال پایان نامه خود را تا پایان آبان ماه 99 به تصویب رسانده‌اند، می‌توانستنددر این دوره از مسابقات شرکت کنند.

شاهمیری در پایان یادآور شد: 4 نفر از شرکت کنندگان در مقطع دکتری و 7 دانشجو نیز در مقطع کارشناسی ارشد در این دوره از مسابقات به رقابت پرداختند.

کلید واژه ها: دفاع سه دقیقه ای فرهنگی واحد سمنان


نظر شما :