معاون فرهنگی جهاددانشگاهی در نشست خبری هشتمین آیین اعطای تندیس فداکاری دانشجویان مطرح کرد:

مشخصات فعالیت‌های دانشجویی تاثیرگذار

۲۹ مهر ۱۳۹۷ | ۱۵:۰۴ کد : ۲۶۹۳ فرهنگی تاپ خبر
دکتر علیزاده گفت: طی نظرسنجی‌هایی که در این سال‌ها در دانشگاه‌ها انجام شده دریافتیم که فعالیت‌های دانشجویی تاثیرگذار باید دارای ویژگی‌های به‌خصوصی باشد. مهم‌ترین نکته‌، علاقه‌مندی دانشجویان به انجام فعالیت‌هایی است که داوطلبانه شکل می‌گیرد.
مشخصات فعالیت‌های دانشجویی تاثیرگذار

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، دکتر عیسی علیزاده معاون فرهنگی جهاددانشگاهی در نشست خبری "هشتمین آیین اعطای تندیس فداکاری دانشجویان ایران" که صبح امروز (29 مهرماه) در سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور وابسته به جهاددانشگاهی برگزار شد، گفت: امروز مهم‌ترین فعالیت‌های دانشجویی جهاددانشگاهی، فعالیت دانشجویان به‎عنوان عناصر فرهنگی در وضعیت اجتماعی تاثیرگذار است.
وی با بیان این‌که فرهنگ و نابه‌سامانی‌های اجتماعی تاثیرگذار است و دانشجویان به‌عنوان عناصر فرهنگی در این وضعیت نقش دارند، فعالیت‌های دانشجویی در این عرصه را موثر دانست و ادامه داد: غالب فعالیت‌های جهاددانشگاهی بر اساس نیازسنجی انجام می‌شود؛ مرکز افکارسنجی وابسته به جهاددانشگاهی نیز به این مهم مشغول است.
وی تصریح کرد: طی نظرسنجی‌ها که در این سال‌ها در دانشگاه‌ها انجام شده، دریافتیم که فعالیت‌های دانشجویی تاثیرگذار باید دارای ویژگی‌های به‌خصوصی باشد.
دکتر علیزاده بیان کرد: مهم‌ترین نکته‌ی علاقه‌مندی دانشجویان به انجام فعالیت‌هایی است که داوطلبانه شکل می‌گیرد؛ این فعالیت‌ها همچنین باید باعث ایجاد اعتماد و سرمایه اجتماعی برای نظام شود که این به معنای نشاط دانشجو در فضای اجتماعی است.
معاون فرهنگی جهاددانشگاهی در ادامه با اشاره به این‌که مباحث این فعالیت‌ها باید برگرفته از زبان هنر و زبان عمومی باشد به بیان برخی فعالیت‌های دانشجویی جهاددانشگاهی در زمینه‌های فرهنگ عمومی، فرهنگ اجتماعی و فرهنگ ملی پرداخت و گفت: از جمله‌ی این فعالیت‌ها، برگزاری سوگواره‌ها، توجه به گفتمان امام و انقلاب اسلامی در عرصه‌ی فرهنگ عمومی و نیز اعطای تندیس فداکاری در عرصه فرهنگ اجتماعی است.
وی افزود: همچنین در این فعالیت‌ها به فرهنگ سیاسی پرداخته شده، از جمله آن‌که بعد از فرموده مقام معظم رهبری مبنی بر توسعه آزاداندیشی، مناظرات دانشجویی را به‌منظور تقویت فضای ارایه نظر برگزار کردیم.
معاون فرهنگی جهاددانشگاهی هم‌چنین در پایان به برگزاری بیست و پنجمین جشنواره کتاب سال و هجدهمین جشنواره پایان‌نامه سال دانشجویی در راستای ترویج فرهنگ مطالعه اشاره کرد.
گفتنی است، آیین اعطای تندیس فداکاری دانشجویان ایران هر ساله در راستای قدردانی و شناسایی دانشجویان فعال در عرصه‌های دفاع مقدس، ارایه خدمات پیشگیرانه و امدادرسانی داوطلبانه در سوانح، امور خیریه، سلامت و توانبخشی، سازندگی، محرومیت زدایی و آبادانی کشور از سوی معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی و سازمان جهاددانشگاهی تهران برگزار می‌شود.


نظر شما :