مدیر کل  اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کردستان بیان کرد:

حمایت از پشتیبان‌های طرح مشاغل خانگی جهاددانشگاهی در کردستان

۲۲ دی ۱۳۹۹ | ۱۶:۴۲ کد : ۲۶۹۱۲ آموزشی
رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کردستان ضمن اشاره به اینکه جهاددانشگاهی ظرفیت خوبی را برای مشاغل خانگی ایجاد کرده است، گفت: در مهر ماه سال جاری در جلسه ای با حضور مدیرکل جذب اعتبارات استانداری تصمیم گرفته شد که پرداخت اعتبار طرح مشاغل خانگی استان برای پشتیبان‌های طرح مشاغل خانگی در اولویت قرار گیرد.
حمایت از پشتیبان‌های طرح مشاغل خانگی جهاددانشگاهی در کردستان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی کردستان، برهان صلواتی  ضمن اشاره به اینکه تخصیصی امسال در بخش مشاغل خانگی استان را 6 میلیارد تومان است،اظهار کرد: این میزان اعتبار در دو بخش سه میلیاردی و در دو بانک رفاه و توسعه تعاون ابلاغ شد و به استان تخصیص یافت.

وی ضمن اشاره به این که جهاددانشگاهی ظرفیت خوبی را برای مشاغل خانگی ایجاد کرده است، افزود: در مهر ماه سال جاری در جلسه ای با حضور مدیرکل جذب اعتبارات استانداری تصمیم گرفته شد که پرداخت این اعتبار برای پشتیبان های طرح مشاغل خانگی در اولویت قرار گیرد.

مدیر کل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کردستان، عنوان کرد: در این جلسه با بررسی تمامی طرح های پشتیبانان، در نهایت 65 طرح با اعتباری معادل دو میلیارد و 900 میلیون تومان مصوب شد.

وی ادامه داد: سه میلیارد باقی مانده، بر اساس سرشماری جمعیت مرکز آمار بین شهرستانها توزیع میشود و در اختیار فرمانداریها قرار میگیرد تا در کارگروه اشتغال شهرستانها مطرح و به طرحهای متقاضیان علاوه بر پشتیبانها پرداخت شود.

صلواتی، اولویت‌های مطرح شده در این طرح را شامل خانواده شهدا و پشتیبان‌ها ذکر کرد و افزود: نهادهای حمایتی از جمله بنیاد شهید و خانواده معتادان بهبود یافته نیز می‌توانند در اولویت پرداخت اعتبارات مشاغل خانگی باشند.

وی با اشاره به آخرین آمار عملکرد اداره کار در خصوص پرداخت اعتبار امسال مشاغل خانگی در کردستان بیان کرد: با بررسی‌های انجام شده تا کنون تعداد 248 طرح به مبلغ 4 میلیارد و 300 میلیون تومان به شبکه بانکی معرفی شده است که از این تعداد تا کنون به 57 طرح اعتباری معادل یک میلیارد و 76 میلیون تومان پرداخت شده است.

مدیر کل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کردستان خاطرنشان کرد: از این میزان طرح و اعتبار پرداخت شده، 14 نفر پشتیبان و 43 نفر مستقل هستند و همچنین‌برای حدود نفر90 شغل ایجاد شده است.

وی یادآور شد: سایر متقاضیان در حال تکمیل مدارک و معرفی به بانک هستند که باید تا پایان سال و تا سقف 6 میلیارد تومان به بانک معرفی شوند.

کلید واژه ها: واحد کردستان آموزشی اعتبار مشاغل خانگی


نظر شما :