همایش منطقه‌ای طریق جاوید در جهاددانشگاهی کردستان برگزار می شود

۲۸ مهر ۱۳۹۷ | ۱۵:۲۷ کد : ۲۶۷۱ فرهنگی
معاون فرهنگی جهاددانشگاهی استان کردستان از برگزاری همایش فرهنگی- آموزشی طریق جاوید با محوریت وحدت اسلامی از دیدگاه امام خمینی(ره) همزمان با آغاز هفته وحدت در استان کردستان خبر داد.
همایش منطقه‌ای طریق جاوید در جهاددانشگاهی کردستان برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی کردستان، مجید آوج 25 مهر در نشست هماهنگی و برنامه ریزی همایش منطقه‌ای طریق جاوید در سالن جلسات جهاددانشگاهی استان، اظهار داشت: همایش فرهنگی- آموزشی طریق جاوید با هدف آشنایی دانشجویان با اندیشه های معمار کبیر انقلاب اسلامی هر ساله بصورت منطقه ای و ملی توسط مرکز امام، ولایت فقیه و انقلاب اسلامی جهاددانشگاهی و همکاری معاونت‌های فرهنگی واحدهای استانی برگزار می‌شود.

وی افزود: این همایش دانشجویی به همت جهاددانشگاهی استان کردستان، مرکز امام و تعدادی از دانشگاه ها، مراکز دینی و نهادهای سطح استان و همزمان با آغاز هفته وحدت در روزهای 29 و 30 آبان ماه سال جاری در سنندج برگزار می شود.

آوج ادامه داد: موضوع این همایش با محوریت وحدت اسلامی از دیدگاه حضرت امام می‌باشد که با حضور اساتید و صاحب‌نظران حوزه و دانشگاه برای دانشجویان برگزار می‌گردد.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی استان کردستان با تاکید ضرورت آشنایی نسل جدید با اندیشه‌های حضرت امام خمینی(ره) بیان کرد: آشنایی نسل جدید خصوصاً جامعه دانشگاهی با اندیشه‌های امام(ره) باعث تقویت روحیه مسئولیت‌پذیری شده و افراد را از بی‌تفاوتی نسبت به مسائل جامعه دور می کند .

وی در ادامه با اشاره به اهمیت پرداختن به وحدت اسلامی در این گردهمایی، بیان داشت:  توجه به فرصتی که به برکت نهضت امام خمینی(ره) در جهت احیای اندیشۀ دینی در قرن بیستم فراهم آمد و با توجه به آنچه که در دنیای کنونی می گذرد، باید در جهت وحدت و احساس تعلق مسلمین نسبت به هم و ایجاد «امت» نهایت تلاش بعمل آید و این بیداری اسلامی به انحای مختلف پایدار و جاوید بماند.

 

 


نظر شما :