به همت جهاددانشگاهی صنعتی امیرکبیر؛

همایش دانشجوی نوآور، مولد اشتغال پایدار برگزار شد

۲۸ مهر ۱۳۹۷ | ۱۰:۲۶ کد : ۲۶۴۹ فرهنگی
همایش "دانشجوی نوآور، مولد اشتغال پایدار" به همت سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر ۲۳ مهر ماه  با سخنرانی مسعود تاج‌بخش "مدیر بخش روابط دانشگاهی فدراسیون جهانی مخترعان" (IFIA) در سالن فجر دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد.
همایش دانشجوی نوآور، مولد اشتغال پایدار برگزار شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر، همایش "دانشجوی نوآور، مولد اشتغال پایدار" به همت سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر 23 مهر ماه با سخنرانی مسعود تاج‌بخش "مدیر بخش روابط دانشگاهی فدراسیون جهانی مخترعان" (IFIA) در سالن فجر دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد که مبحث اصلی آن پرداختن به چگونگی توسعه‌ی مهارت‌های فردی و فنی در دنیای نوآوری بود.

در ابتدای همایش، سید علی محمدپور سرپرست معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر ضمن معرفی فعالیت‌های معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی از برگزاری دوره های نوآوری و کارآفرینی به دنبال این همایش و هم چنین تاسیس کانون کارآفرینی و اشتغال در دانشگاه صنعتی امیرکبیر خبر داد.

در ادامه دکتر تاجبخش، سخنران این همایش در مورد تعاریف اساسی خلاقیت و نوآوری و یافتن مبانی 4 گانه موفقیت در کسب و کار گفت: خلاقیت، فرآیند ذهنی نو و نوآوری، عملیاتی کردن کارهای جدید است. برای طراحی ایده‌های جذاب، قدرت تحلیل خود را بالا ببرید. نقاط قوت و ضعف، تهدیدها و فرصت ها را به خوبی بشناسید. قبل از ورود به هرکاری، مهارت‌های مربوط به آن را بیاموزید و فراگیری اصول مدیریت، مبانی مدیریت اقتصادی، دانستن اصول بازاریابی و مهندسی روابط انسانی را سرلوحه‌ی کار خود قرار دهید.

مسعود تاجبخش ضمن تاکید بر مدیریت روابط انسانی به عنوان محور دنیای نوآوری به معرفی ۲۰ مهارت لازم در جهت توسعه ی مهارت های فردی و فنی پرداخت و گفت: برای ورود به مسیر موفقیت و اجرایی شدن ایده‌ها، خودشناسی، سلامت جسمی و روحی، تغییر سبک زندگی و باورها، هدف‌گذاری، تصمیم‌گیری صحیح، اعتماد به نفس، عزت نفس، خلاقیت و ایده‌پردازی، تقویت قدرت ذهن و حافظه، ارتباطات قوی، مدیریت صحیح هیجان و استرس، فراگیری مهارت‌های آنلاین، تسلط بر زبان انگلیسی، تلاش برای موفقیت در تحصیل، شارژ انگیزه، مدیریت زمان، طراحی مسیر کسب ثروت و تقویت ارتباطهای گفتاری ضروری است.

تاجبخش در بخش پایانی صحبت های خود خاطرنشان کرد: تیم سازی را خوب یاد بگیرید و برای جلوگیری از کپی شدن ایده‌ها، مالکیت فکری و معنوی آن ها را ثبت کنید.

گفتنی است، در این همایش 4 ساعته علاوه بر مسعود تاجبخش، بخشی از کارآفرینان و برندگان جوایز بین‌المللی اختراعات نیز به صحبت پرداختند و دانشجویان حاضر در جلسه نیز در بخش های کارگاهی این همایش در قالب ایده پردازی و پرسش و پاسخ مشارکت فعال داشتند.

            


نظر شما :