گواهی شیما برای آثار برگزیده دوره پنجم و ششم جشنواره ملی نقش تن پوش

۲۵ مهر ۱۳۹۷ | ۱۶:۳۱ کد : ۲۶۳۳ فرهنگی
به برگزیدگان جشنواره ملی نقش تن پوش در دوره پنجم و ششم گواهی شیما و مالکیت معنوی اهدا می شود.
گواهی شیما برای آثار برگزیده دوره پنجم و ششم جشنواره ملی نقش تن پوش

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی هنر، در جلسه ای که بین معاون فرهنگی جهاددانشگاهی هنر و حمید قبادی دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور و مشاور معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مهدی محمودی رییس موسسات مد و لباس کشور برگزار شد. توافق شد که گواهی شیما به برگزیدگان دوره های پنجم و ششم جشنواره و افرادی که امتیاز بالایی در داوری این جشنواره دارند، اهدا شود.
حمید قبادی دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور با استقبال از برگزاری جشنواره ملی نقش تن پوش گفت: این گونه جشنواره ها که نمونه های جدید و روش های نوین در طراحی نقش برروی لباس را فراهم می کند، ابتکاری ستودنی و مطابق با نیاز امروز جامعه است.
قبادی همچنین با اشاره به این که جهاددانشگاهی می‌تواند رویه‌ای تاثیرگذار در حوزه طراحی لباس باشد، تصریح کرد: برنامه‌های زیادی در سیاست گذاری کارگروه برای همکاری و تعامل با دانشگاه های برنامه ریزی شده که جلوه های متنوع آن در دوره های قبلی جشنواره فجر مشاهده شده و قطعا در دوره بعدی نیز خواهیم دید.
الهام زایجانی معاون فرهنگی جهاددانشگاهی هنر گفت: برگزیدگان دوره های پنجم و ششم جشنواره تن پوش با هماهنگی دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور گواهی شیما دریافت می کنند. این گواهی باعث ایجاد انگیزی بیشتر برای طراحان و هنرمندان است و همچنین در ارتقاء سطح کیفی این جشنواره کمک شایانی می کند.
جشنواره نقش تن پوش که به همت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی هنر برگزار می شود یکی از مهم ترین جشنواره های مد و لباس کشور است و نشان شیما یک تاییدیه است که از طرف بنیاد ملی مد و لباس به لباس های طراحی شده توسط طراح داده می شود و بعد از تاییدیه در سیستم اطلاعاتی طراحان به ثبت رسیده می شود.
گفتنی است، در مهرماه سال 97 فراخوان جدید این جشنواره اعلام می شود.

 


نظر شما :