در نشست گرامیداشت روز دانشجو مطرح شد:

فضا برای فعالیت دانشجویان دانشگاه‌های کردستان بازتر شود

۱۷ آذر ۱۳۹۹ | ۱۴:۴۸ کد : ۲۵۴۱۶ فرهنگی
نشست گرامیداشت روز دانشجو به همت جهاددانشگاهی استان با همکاری دفتر نماینده ولی فقیه و دانشگاه‌های استان کردستان در سنندج برگزار شد و در این نشست بر مسایل متعددی از جمله باز کردن فضای فعالیت دانشجویان در دانشگاه‌ها تاکید شد.
فضا برای فعالیت دانشجویان دانشگاه‌های کردستان بازتر شود

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی کردستان، حجت‌الاسلام عبدالرضا پورذهبی نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان، ۱۶ آذر ماه در نشست گرامیداشت روز دانشجو که به همت جهاددانشگاهی استان با همکاری دفتر نماینده ولی فقیه و دانشگاه‌های استان کردستان در سنندج برگزار شد، با اشاره به فرمایش‌های مقام معظم رهبری به دانشجویان، اظهار کرد: مساله علم و تخصص، عدالت خواهی و آزاد اندیشی سه توقع ایشان از دانشجویان است که می تواند راهگشای جامعه باشد.

وی با اشاره به این‌که دانشجویان باید روشن فکر تمام عیار باشند، افزود: حرف زدن با مطالعه، آگاهی و از پشتوانه‌ها خبر داشتن مجموعه‌ای از تعهدها است که باید جزء آرمان‌های دانشجویان قرار بگیرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان، به آیین روز دانشجو در سال‌های گذشته اشاره و ذکر کرد: باید در این روز یاد سه دانشجو که در ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ هنگام اعتراض به شهادت رسیدند را گرامی داشت و راجع به این مسایل گفت‌وگو شود.

حجت‌الاسلام پور ذهبی، عنوان کرد: در روز دانشجو باید تاریخ دانشجویان را ملاحظه کرد که قبل از انقلاب چه کسانی در صف مبارزه بودند و همچنین دانشجویان بتوانند در مجالس عقاید و تفکرات خود را ذکر کنند.

وی به‌ضرورت ترویج فرهنگ ازدواج آسان در میان دانشجویان و جامعه تاکید کرد و گفت: اگر توقعات زوجین و خانواده‌ها پایین بیاید و طبق رهنمودهای الهی عمل کنند، قطعا ازدواج آسان و موفقیت‌آمیز برای جوانان رقم خواهد خورد.

وی با بیان این‌که انتظارات غیرعادی و غیرمتعارف در زمان ازدواج باید کنار گذشته شوند، ذکر کرد: دانشجویان توجه داشته باشند اگر توقعات معقول و منطقی باشد، در این صورت زندگی به آرامش ختم می‌شود.

حجت‌الاسلام پور ذهبی، بیان کرد: ترویج ازدواج آسان در بین جوانان بهترین راهکار برای آغاز زندگی مشترک است، جوانانی که می‌توانند بسیار ساده و با یک مراسم به رنگ سادگی اما توام با همدلی زیر یک سقف بروند و سال‌ها در کنار هم خوشبخت باشند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان، از دانشجویان استان درخواست کرد که با دفتر نماینده ولی‌فقیه ارتباط برقرار کنند که ما نیز بتوانیم تریبون را برای افکار سازنده آن‌ها در مراسم‌های گوناگون در اختیارشان قرار دهیم.

کلید واژه ها: واحد کردستان فرهنگی نشست


نظر شما :