به همت جهاددانشگاهی اردبیل انجام گرفت شد؛

برگزاری دوره‌های آموزشی «طرح سرباز ماهر» در نیروی زمینی ارتش اردبیل

۳۰ مهر ۱۳۹۹ | ۱۳:۵۲ کد : ۲۴۰۶۴ آموزشی
مدیر مرکز آموزش کوتاه مدت شماره ۳ جهاددانشگاهی استان اردبیل از برگزاری اولین جلسه دوره‌ مهارت‌‌آموزی سربازان وظیفه نیروی زمینی ارتش در قالب طرح «سرباز ماهر» در استان خبر داد.
برگزاری دوره‌های آموزشی «طرح سرباز ماهر» در نیروی زمینی ارتش اردبیل

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی اردبیل، بهزاد شایقی مدیر مرکز آموزش کوتاه مدت شماره ۳ جهاددانشگاهی اردبیل با اعلام این خبر افزود: بر اساس تفاهم‌نامه همکاری بین وزارت ورزش و جوانان و ستاد کل نیروهای مسلح، جهادانشگاهی به عنوان مجری این طرح با ارائه دوره‌های مهارتی مناسب، توانمندی جوانان در حین خدمت سربازی را افزایش می‌دهد و زمینه‌های لازم را برای ورود آنان به بازار کار پس از پایان خدمت فراهم می‌کند.

وی اظهار کرد: دوره آموزشی مهارت‌های عمومی اشتغال و زندگی به همت جهاددانشگاهی برای 445 نفر از سربازان وظیفه نیروهای مسلح اعم از ارتش، سپاه و نیروی انتظامی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در محل پادگان‌ها و مراکز آموزش نظامی اردبیل در حال برگزاری است.

شایقی با اشاره به ظرفیت‌های جهاددانشگاهی اردبیل برای برگزاری دوره های آموزش عمومی و تخصصی حضوری و مجازی، یادآور شد: در این طرح ۲۰۰ نفر از ارتش، ۱۹۰ نفر از نیروی انتظامی و ۵۵ نفر از سپاه حضرت عباس(ع) از خدمات آموزشی بهره مند می شوند و بعد از قبولی در آزمون نهایی، گواهینامه معتبر دریافت می کنند.

شایقی با بیان اینکه اجرای این طرح به دلیل شیوع ویروس کرونا متوقف شده بود، تصریح کرد: برگزاری این طرح با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از ۱۶ شهریور سال‌جاری با برگزاری دوره های آموزشی برای سربازان وظیفه سپاه حضرت عباس(ع) شروع شده است.


( ۱ )

نظر شما :